Dětská postýlka. Kam ji umístit?

1leny
8. zář 2019

Ahoj,
ráda bych poprosila o konzultaci nebo spíš nějaké utvrzení, že to půjde.
Začínáme zařizovat věci na příchod miminka a řešíme umístění dětské postýlky u nás v ložnici. Bohužel máme u ložnice balkon, což není úplně ideální. Zvažovali jsme různé možnosti, ale víceméně nám vychází jen u balkonové strany (na obrázku zelený či červený obdélník).
Máte také někdo tak? Mám strach, aby na malou netáhlo, ale zas na straně u dveří mi to přijde, že bude spíš v průvanu. Říkám si, že by to třeba vyřešila nějaká nebesa nebo tak...
Díky za případné rady a tipy 🙂

gruyerre
8. zář 2019

@1leny doporučila bych ti dát postýlku místo nočního stolku - nalepit hned na postel, aby miminko spalo po tvém boku - je to velmi praktické. Pokud to tak nechceš, tak nejspíš zelený obdélník. Ke stěně u dveří bych nedávala, to je dost daleko od postele. Průvanu bych se nebála, pokud nemáte stará okna. Můžete dát mantinel, ten by trochu pomohl.

hanka_12345
8. zář 2019

A nejde tu postel vasi (z tohoto pohledu)posu out uplne.doleva a na pravo dat postylku?

hanka_12345
8. zář 2019

Je klidne mozny ze ti dite skonci v posteli jako ten nas 😀 a bude po starostech

pipi_puncocha
8. zář 2019

Já bych nalepila postýlku z pravé strany postele, stejně si nejspíš malé miminko budeš v noci stahovat k sobě na kojení...

1leny
autor
8. zář 2019

Ona ta naše postel úplně doleva posunout nejde, je tam to hloupé topení (staré žbrlinkaté = velké). A snad se teď nekasám, ale doufám, že s námi v posteli spát nebude🙂)
Takže krom toho, že to pro mě nebude úplně pohodlné (vstávat k postýlce a tak), tak myslíte, že to bude ok? Malá by měla být ledňátko, tak mám prostě i strach ze zimy (spíme často s pootevřeným oknem), ale i kdybychom měli mikroventilaci, tak zima asi bude v celém pokoji....🙄

hanka_12345
8. zář 2019

Nemuzebyt celo postele u topeni? Nebo pk misto komody u dveri

barumat
8. zář 2019

Já bych to nedramatizovala a dala postýlku dle návrhu podél topení, kolmo k posteli a oknu (červená varianta). To bude v pohodě.

barumat
8. zář 2019

Ještě dodám, že bych případný průvan blokovala mantinelem nebo nějakou vyšší látkovou zábranou v čele postýlky (to i hezky prostor postýlky zastíní), a klidně bych nechávala novorozeně spát v čepičce.

pipi_puncocha
8. zář 2019

A o 90° ta vaše postel nejde otočit, že byste měli nohy směrem ke stěně s balkónem a pak si dali mimčo a postýlkou vedle sebe...? Nevím, mně by se nelíbilo mít miminko ani u topení, ani pod oknem.

1leny
autor
8. zář 2019

@pipi_puncocha To bohužel není možné. Já jsem na tom svém "veledíle" neoznačila, že to napravo (z pohledu obrázku) je vestavěná skříň. Takže tam nejde postel nalepit. Ono to topení je vyloženě jen problém jen tím, že zasahuje do prostoru, jinak ho vůbec nepouštíme. Takže na malou teplo nepůjde.

@hanka_12345 A k topení postel taky nalepit nejde, protože bychom neotevřeli blkon :(

pipi_puncocha
8. zář 2019

@1leny aha, jasně. My máme taky pidi ložnici a budeme to mít dost krkolomné, u vás asi řešení lepší není, ale pokud topení nezapínate, tak bych dala tu červenou variantu na tvém obrázku a kdyžtak se k nožkám dá mantinel, kdyby táhlo od okna.

1leny
autor
8. zář 2019

@pipi_puncocha No, je to děs. Když jsme se přestěhovali, nemohla jsem překousnout, že máme balkon v ložnici (i teď pořád brblám), ale jinak to nešlo. A teď když má přijít malá, tak zase problém s postýlkou, Ale určitě to nebude zas tak zlé🙂

Moc všem děkuju za vyjádření!🙂

hanka_333
8. zář 2019

@1leny Jeste by se mozna postylka dala umistit do nohou postele. Pripadne vyhodit komodu a umistit misto ni. Pokud vetrate, tak bych ji asi k oknu nedavala.

olga_
8. zář 2019

@1leny A vyhodit ten jeden noční stolek a přirazit zelenou variantu k posteli?

amis24
8. zář 2019

Máme to stejně jak vy a postýlku máme danou jako zelený obdelník, na dítě pěkně vidíme a když je potřeba, přisunu k posteli. Dítě je v postýlce většinou jen večer, přes den v postýlce v obýváku. Prostě když bude mimčo v ložnici, nebudeš chodit na balkon😁

andrisek123
8. zář 2019

Klidně bych tu postýlku tak dala 🙂 my máme postel a teď budeme mít i postýlku hned vedle okna, jinde prostě bohužel není místo. A všechno v pohodě 🙂 první dítě mělo taky postýlku u okna a všechno v pohodě ;)

lenatko91
8. zář 2019

Já bych dala postýlku těsně vedle postele a hotovo. Právě proto, že se znám a rozčilovalo by mě tolikrát za noc vylézt z postele a lovit mimčo k postýlce.. vyměnili jsme si s manželem kvůli tomu i místa v posteli 😃 nebo pokud trváš na návrhu, tak zelená varianta.. a nebo mě napadlo, že kamarádka měla postýlku u nohou postele..

hanka_12345
8. zář 2019

Ajoooo
@1leny

lucie_j
8. zář 2019

Já bych postel posunula o trochu blíž k oknu a postýlku dala do pravého dolního rohu. U topení se nebude miminku dobře spát, ale záleží jak moc a jak dlouho vám jede topení.

areh
8. zář 2019

Já jsem průvan blokovala mantinelem, postýlku jsem měla tam, kde máš komodu a i vstávání bylo v pohodě. Na tvém obrázku bych volola zelenou variantu a mantinel do postlky. Zima mimču nevadí 😉

2hanah
8. zář 2019

@1leny A to nemáš strach, že se dítě u toho topení upeče?? Nebo v ložnici netopíte? Ještě mysli na to, že postýlka mà být tak nějak v prostoru, protože dost často se stàvá, že když nalepíš jednu stranu ke zdi, přistupuje se k miminku stále jen z jedné strany a ono se učí otàčet hlavičku jen na jednu stranu, jak má podnět každého, kdo k postýlce přijde, a pak má problém se sleženou hlavičkou na jedné straně a zkràcenè svaly na krku na té straně, kam stàle koukà a neotàčí tu hlavičku i druhým směrem. Postýlku buď nalep si k posteli, je to i lepší pokud právě nechceš, aby mímo s Váma spalo, tak abys ho třeba mohla jen vedle sebe pohladit, podržet ho za ručičku nebo podat vypadlý dudlík, to bys za tu noc fakt mohla vstávat tisíckràt a věř, že Tě to brzo přestane bavit, nebo bych ji nalepila k nohám. Postýlky mají i plná čela, a s mantinelem nám neprofukuje žádný průvan, jinak ledňátko asi bude i v zavinovačce a s čepičkou, tak bych se nebàla.

kafr
8. zář 2019

Průvanu bych se nebála a dala zelenou variantu.
Já to měla takto: postel - noční stolek - postýlka - ulička - tzn. ulička byla z obou stran postýlky, což bylo fajn, protože mi malá usínala na prsu a já pak pokládala podle toho, na které ruce mi usnula. (Položit ji bylo umění, hned se budila, takže to byla fakt super varianta)

leilinka1234
8. zář 2019

Neporadím kam s dětskou postýlkou.. Ale dcera je prosincová, spí s námi v ložnici a my musíme spát u otevřeného okna. Vyřešil to plyšový overal/spacák i s kapucí 🙂 Byla v něm přes den, v noci... Pořád. Tak třeba ti to taky pomůže v rozhodování 🙂

ange_de_la_morte
8. zář 2019

osobně bych dala postýlku ke stejně u dveří místo nočního stolku a přirazila k ní postel - sundala z postýlky bočnici a jakoby prodloužila ložní plochu .... když se narodil startší tak jsme měli ještě ložnici nedodělanou a postýlku jsem nemohla mít u postele - id 2 měsíců spal u nás v posteli protože vstávat se mi v noci nechtělo ... teď mám malou u sebe postýlka vedle moji bez bočnice - je to paráda protože dle potřeba se k ní nahnu na kojení nebo dám ručku ale nemusím vstávat a mám pořád svůj prostor na spaní

ange_de_la_morte
8. zář 2019

jinak co se týče tvého nákresu - víc než balkonové dveře by mi vadilo topení - postýlka hned u topení asi není úplně ideál - a pokud už to tak budete mít tak určitě přes postýlku v zimě mokrou plínu nebo zvlhčovač vzduchu

kafr
8. zář 2019

@ange_de_la_morte topení nepoužívají, je to staré velké litinové - jen tam překáží (viz. diskuze)

1leny
autor
8. zář 2019

@leilinka1234 no tak takový měkkoučký a určitě teploučký overalek vypadá božsky! Moc děkuju za tip! Asi také pořídíme 😊

@kafr díky za tip, myslím, že když bude postýlka "zaražená" o noční stolek bude místo z obou stran🙂

Jinak, měla jsem to asi napsat do popisku, ale pro mě je to taková samozřejmost, že mě to nenapadlo - topení v ložnici vůbec nepouštíme. Takže si tam. Jen spokojeně překáží vypnuté 🙂

kittyy17
8. zář 2019

@1leny odstranila bych oba noční stolky, posunula postel k oknu co to jde, a postýlku dala na uvolněné místo. Tak jsme to měli my 😉

kittyy17
8. zář 2019

@1leny věř mi, že s miminkem zatopite...

leymea
8. zář 2019

A dat postylku misto komody? Pokud teda mate nekde misto kam umistit komodu. My to tak udelali, jinak to neslo. Sice mame skoro stejnou loznici, ale balkon je hned u nasi postele (skoro se tam nevesel nocni stolek). Takze to jinak neslo. Nez jsme se prestehovali tak malej ve starem byte mesic spal vedle postele, coz byla parada. Pokud by to slo nejak udelat tak bych ho mela vedle sebe, bylo to lepsi.