Jaké pokojové rostliny jsou vhodné do pokoje k dítěti?

zlorenka
14. čer 2018

Zdravim, mam jeden pokoj na vychod-obyvak, kde je chladek a vetsinu dne sem nesviti a druhy na zapad, kde je to pravy opak-loznice. Chtela bych poridit pokojovky, ktere preziji moji peci (😃) a zaroven budou neskodne pro prcka, ale vubec se v tom nevyznam. Poradite?

verik87
14. čer 2018

Jediné co mám je rymovnik na komodě a v kuchyni bylinky. Malý mi vse tahal dolů z parapetů,takže jsem vše dala pryc.

kac_kac
14. čer 2018

Aloe a rýmovník přežívají dlouhodobě v naší domácnosti, zvládají i občasnou "péči" našho batolátka 😉

vzkazyzuniverza
14. čer 2018

Ja jsem do bylinek, levandule kranse voni, je neskodna, prezije vse, chce zalevat, akorat sse rychle rozrusta, takze chce velky kvetnik. Eukalyptus a rymovnik. Osoobne bych dalla i kaktusy, ale nekam, kam ditko nedosahne, vypadaj hezky a zalejvat mallo, zadna pece.

blahova_andrea
14. čer 2018

mě teda nikdy žádné dítě kytky nelikvidovalo, s tím začalo až teď kotě 😅 jsem taky špatný zahradník, tak osvědčená je dracéna, ta přežije snad vše. aloe si chci pořídit. mám tu ještě dvě odolné kamošky, které se mnou přežívají stěhování a tudíž všemožné výkyvy teplot i světla, ale netuším, jak se jmenují 😀

zlorenka
autor
14. čer 2018

@blahova_andrea ja se prave spis bojim, aby mi kytka nelikvidovala dite 😂

normalnimatka
14. čer 2018

no doporučuju kytky prostě dát na vyvýšený místa, kam nedosáhne... sníst jakoukoliv kytku je asi nic moc....
třeba tlustice jsou fajn, různý "kopřivy" jsou plevel jak prase🙂)), fíkusy (https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/fikus-pes... to úplně nahoře, ta "bonsaj" ficus retusa mi přijde docela odolná taky) , dracena občas chytí nějakou sviňku, takže ta není úplně jistá, no............ jako měla bych víc typů, ale já neznám ty názvy:D

kristymaty
14. čer 2018

My máme doma teda přes 35 pokojovek. Miluji to, pokojovky jsou mé hobby. Nicméně mám i jedovaté. Ty nejjedovatejsi mám pro jistotu dané vysoko. Každopádně musíš vědět sama zda ti dítko leze na kytky či ne. Synovi budou v červenci dva roky a absolutně si jich nevšímá. Je to spíš o tom co se dítěti dovolí a co ne. Nás malej toto chápe. Každopádně děti jsou zkoumavé, takže pro svůj klid mám malého neustále raději na očích. Jinak ve svém pokojíčku má pouze rymovnik, aloe vera a osazené terarium sukulentama. Neškodné pokojovky které přežijí všechno...🙂

blahova_andrea
14. čer 2018

@zlorenka no tak to záleží kam ji umístíš. moje děti naštěstí nepojídaly cokoliv našly 😅 i tak jsem kytky měla ve vyšších polohách a byl klid oboustranně 😉

ladyhacek
14. čer 2018

Také máme rymovnik 🙂 ( je to " plevel" 🙂). A jednou se nám právě stalo místo aby syn spal ( já spala vedle) tak ten rymovnik oskubal to mu byli 2

zlorenka
autor
14. čer 2018

@kristymaty zatim neleze vubec, natoz na kytky :D

zlorenka
autor
14. čer 2018

Diky vsem za tipy, umistit z dosahu a prte na ocich je samozrejme, ale kdyz si muzu vybrat, furt je clovek klidnejsi, kdyz mu doma produkuje kyslik spis medunka nez tchynin jazyk :D

kizii
14. čer 2018

U nas vedou orchideje a fialky 🌸

zlorenka
autor
14. čer 2018

@kizii fialky mi manzel prelil kdyz jsem byla v porodnici :( :D

kac_kac
14. čer 2018

@ladyhacek Na tyhle situace je rýmovník dokonalá kytka, předpokládám že to bez úhony přežil synáček a nakonec i ten rýmovník 😉 a krásně voněl byt 😀

ladyhacek
14. čer 2018

@kac_kac no ta vůně mě právě vzbudila 😀 > syn byl OK - rýmovník vypdal že nepřežije - byl totálně oškubaný - ale jak jsem psala je to plevel 🙂 vzchopil se a už mám zasázené další dva 🙂. A v lednice sirup z něho - ten malému moc chutná a je často nemocný tak se hodí

ariadna12
14. čer 2018

Pokud by ti prcek casem nekam mohl vylezt, nedoporucuji jedovate, drazdive nebo pichlave kytky - fikus, oleandr, euphorbia (prysec), tchynin jazyk, avokado (hruskovec), kaktusy, agave. Je toho vic, na netu jsou ruzne prehledy, co je jak jedovate. Jinak treba konvalinky a narcisy si clovek da do vazy, ale jsou jedovate (u narcisu i voda v jejich vaze). Jde o to, jake mas moznosti a ceho se bojis a nebojis.

jipe
14. čer 2018

odolný je potos, fikus, zelenec, aloe,...

ariadna12
14. čer 2018

Jinak u nas az na africke fialky, pokojove ibisky, kavovnik, citronik a zelenec vsechny kytky z bytu sly na chatu😊.

ariadna12
14. čer 2018

A z tech oblibenych jsou treba jedovate orchideje. Dale vetsina kytek s hodne barevnymi nebo strakatymi listy je jedovata.

kizii
15. čer 2018

@zlorenka Jeej, to bych ho asi klepla :D :(