Pokojíček pro skoro tříleťáka. Poradíte?

lajochova84
19. led 2020

Dobří lidé, prosím o názory. Je na mně, abych zařídila dětský pokoj pro téměř tříleťáka. Nejsem na to typ, neumím kombinovat. Takže pokoj má dvě okna, dveře na konci boční strany. Výmalbu bych viděla strop a vršek stěny svetlounce žlutou, pak je tam vystouplý pruh, ten bych dala světle modře a zbytek sv. zelenou. (Nebo strop žlutá, vršek modrý, pruh tmavě modrý nebo hnědý a zbytek zelený, jen nádech, žádná divočina) Podlaha vinyl. Kusový koberec nebo raději všude? Maminky prosím o radu, jestli ještě nechat dětskou postýlku (tak půl roku spí se mnou, ale ráda bych ho tam vrátila, má tam ještě 30cm misto) a nábytek je katastrofa. Stoleček se židličkama dřevěný, nějaké tee-pee nebo "bunkr" možná by se mi líbilo to zabudovat přímo na stěnu (do rohu), skříň, prádelník, police a cokoli na hračky.
Pokud víte, kde se dají sehnat dětské záclony v délce 170cm, byla bych vděčná, všude mají max 160cm. Nebo se na to mám s mými nápady vyprdnout a povolat někoho, kdo to umí? Děkuji.

modrykonik147
19. led 2020

Mrknete na pinterest.je tolam toho hodne.posilam inspiraci

lajochova84
autor
19. led 2020

@modrykonik147 jste moc hodná, já zrovna ten Pinterest nemám ráda, jak je tam toho moc, ale asi budu muset. Děkuji

makra1988
19. led 2020

Já vám nevím, asik to moc prožíváte. Vy sama, pokud to máte na starost, víte už teď, co má vaše dítě rado. Pořídíte mu tepee a nebude ho zajímat. Stoleček se židličku není špatné, ale pokud není zvyklý, tak ho hned pokresli. Pokud spí s vámi, bude těžké ho naučit na postel, takže z postýlky neuteče. Mně se vždy zda, ze někteří rodiče si myslí, že je hned všechno šup šup.
My dělali pokojík nedávno pro chlapečka, ale velmi jednoduše. Skříň, koberec s auty přes celý pokoj,velka postel (už spíš sám i v noci - 2r.9m.)z IKEA lampičku, kdyby si chtěl rozsvítit a nějaky koš na hračky, plus otočné křesílko, které miluje ❤️bílé zdi a nad postel nálepky s krteckem a je hotovo. Záclonu jsem si objednala přes internet, co jsem potřebovala. Zabere trochu hledání, ale nic složitého. Hlavně vše zvládnete 👍👍👍

modrykonik147
19. led 2020

@lajochova84 jako inspirace jsou tam fajn veci a pak staci prizbusobit mistnosti a tomu co ma dite rado.urcite jsou super ulozne prostory a boxy na ktere dite samo dostane.pokud nemate podlahove topeni tak urcite kusovy koberec.jak zacne malovani a plastelina a podobne tak je lepsi vymenit kus koberce nez oddelavat nabytek a menit cely koberec

martt
19. led 2020

@lajochova84 Co tady píšeš jsou dobré nápady. Ale je těžké radit, když ten pokoj nevidíme a nevíme ani rozměry. Ale přemýšlej i o tom, že teď to zařizujes triletakoj, ale za cca 3 roky budeš muset pokoj zařizovat znovu už pro školáka. Spíš bych se zaměřila na to aby byl funkční i za ty 3 roky. Aby se to nemuselo pořád měnit. Jinak s postýlkou záleží jestli ti v ní bude ještě spát. Můj starší syn v postylce nechtěl spát od 2,5 let a spal na svy velký postely. Mladsimu jsou skoro 4 t
nechce se vzdát svy postýlky a spi tam, i když svoji velkou postel má.

barumat
19. led 2020

Já nejsem moc fanda těch DĚTSKÝCH pokojíčků a stylizace a tak. Mám radši univerzál styl. To, že je pokoj dětský, z toho udělají hračky a drobnosti, co se nastřádají. Takže dcera dostala v tomhle věku normální dřevěnou postel 80x200, má noční stolek, psací stůl, skříň a šuplíky s oblečením, všechno z masivu. Vymalováno bíle. A k tomu barevné pěnové puzzle na zem, růžovou bednu na kolečkách na hračky, barevný regál na hračky z lidlu, nějaké kočárky a tak, ty to zútulní. Povlečení s autíčky co si přála, učící budík ovečka zazu, noční světýlko, na zdi nalepené zrcátkové motýlky. Díky tomu je pokojík ryze dětský, a přitom si tam nepřipadám jako v blbým katalogu a neokouká se to.

brigule
19. led 2020

Mě zůstává vždy rozum stát nad fotkama DĚTSKÝCH pokojíčků typu jako nahoře fotky nebo jak to právě zařídili rodiče podle svých představ o dětském pokoji. Asi jsme divná rodina, ale když jednou pěkně uklidím dětem pokoj, do dvou hodin je z něj smetiště (vyházený a neuklizený zpět hračky, roztahaný deky ze stavění bunkru, naštosovaný krámy na stolku apod). A mít tam ještě různý poličky, regálky, stany, koše, křesílka, všude vystavený drobnosti, no tak to bych se o to zabila ještě než bych do toho pokojíka vešla. Naše děti mají normální "dospělácký" postele i regály na knížky a hračky, většinu v krabicích a ty v "normálních" regálech a šuplíkách. Stolky nepoužívaj, spíš si z nich dělají domeček nebo pódium a hrajou na něm divadýlko, dali jsme jim stůl do obýváku a tam jsou 24 hodin denně. Prostě chtějí být tam kde my, v "dětským" pokoji si jen starší staví lego když nechce být rušen, protože mladší tam stejně nejsou. Manžel si pořád myslí, že když každý dítě bude mít SVŮJ stolek, regál a kout, kde jim řekneme "to je tvoje, můžeš kramařit jen tady", že to bude fungovat. Nebude. Myslím, že jediný řešení je počkat, až děti trochu vyrostou. Pak budou podle mýho fungovat i ty naaranžovaný dětský pokoje, který už ale nebudou třeba...

g_m
19. led 2020

Pokud máte peníze, tak si ho nechejte navrhnout 😉 Já jsem jednoznačně pro velkou postel. Starší nám v ní spí od roku a 3/4 a v pohodě. ALE hlavně nedávejte barvu na strop! Opticky tím strašně místnost zmenšíte a bude to působit divně jakoby to na Vás padalo... Starší měla v listopadu 3 roky, má tam velký stůl, u kterého si maluje, skládá puzzle aj. a nebudeme muset aspoň řešit stůl, až půjde do školy. A za mě jsou top na hračky šuplíky TROFAST z Ikey... U těch máme malý koberec, na kterém si hraje. Navíc pak velkou skříň a komodu se šuplíkama. Jinak bych se vyprdla na dlouhé záclony, je to akorát lapač prachu a pak si nepředstavujte, že to bude vypadat tak krásně "sterilně" a barevně ťuťuňuňu jak na pinterestu 😀 Jen pro představu u nás (sorry za bordel...), ale chci ukázat, že uklizené to vypadá super, ale většinou je tam "hrací prostředí" - postýlku má prcek, starší už svoji velkou postel hned vedle...

brigule
19. led 2020

@g_m náhodou ten pokojíček vypadá uklizeně, takhle kdyby vypadal náš 😀 jinak trofast jsme taky chtěli pořídit, ale zjistila jsem (aspoň u těch dřevěných), že když je tam plná krabice, tak vypadává z těch kolejnic, asi jak je těžká tak se prohne. A to mě od trofastu odrazuje. A další to prkno nad krabicema, který ubírá místo v regálu. Možná je to u těch bílých trofastů lepší s vypadáváním krabic... Ty malý trofasty jsme si už pořídili a časem se prohnuly. V ikee jsme viděli, že jsou prohnutý i bez věcí, asi chyba konstrukce...

g_m
19. led 2020

@brigule Ono se nam to prohlo, kdyz se na prcek povesil, ze na tu krabici tlacil seshora, jinak drzi, tak uvidime casem...

20190418
19. led 2020

No, já bych určitě vymalovala jen jednou barvou - bílou. Bude tam milion hraček, už tak to bude přeplácané a ještě k tomu barevné zdi. Místo na stůl do budoucna určitě ano, ale nyní? Stejně si bude malovat tam, kde jsou ostatní, tj. v kuchyni nebo obýváku. Předškoláci si fakt nekresli a nehrajou sami v pokojíčku, max na pár minut. Takže hlavně úložné prostory, abyste tam mohla všechno nahazet a jednou za čas pořádně utrit prach a nezabralo vám to dvě hodiny. Jinak my máme malej pokojíček, takže syn má vyvysenou postel, ve výšce cca 130cm. Dost na to, aby si tam mohl teď stoupnout a mít tam skříňky s hrackami,
a později tam bude mít třeba nějaké válení a zároveň i na posteli je dost místa a nepůsobí klaustrofobne. Má klasický panelákovy pokojik. Nejmenší místnost cca 2 X 2,5m. Až bude puberťák tak mu dám ložnici a já půjdu do krcalku 🙂

lajochova84
autor
19. led 2020

@g_m chápu, já nechci dlouhé záclony, jen na okno k parapetu, ale holt máme prostě vysoká okna. Teď máme ložnici taky vymalovanou třemi odstíny fialové, i strop a není to tak, jak říkáte, není to sytá barva, jen nádech fialová a skoro to ani není poznat.

lajochova84
autor
19. led 2020

@20190418 teď chci stolek malý, ne školní. diky za pohled na situaci, že tam vlastně stejně nebude...

lajochova84
autor
19. led 2020

@martt pokoj je poměrně velký, 330x460. Nevadí mi to za pár let zase předělat, spíš s tím i počítám.

konidana
20. led 2020

@lajochova84 my měli takový ten malý stolek z Ikea, a k tomu dětské skládací křesílko, které jsme využili i jinak, pro předškoláka to bohatě stačí ( obrázek: http://medvedifotky.cz/dejf.php?K=OI2CP1L&ID=23158 ) Dále box na hračky a já jsem za koberec po celé ploše (ne moc strakatý, blbě se na tom pak hledají kousky stavebnic) a hlavně hodně místa. A třeba žebřík na stěnu, ten moje děti milovaly. a asi už normální velkou postel. Moje starší byla od 3 let nahoře na palandě a mladší, od roka dole pod ní.

lajochova84
autor
20. led 2020

@konidana až na ty skládací křesílka (ty bych nevolila). Jinak děkuji za přínosný komentář. Asi teda taky nebude koberec všude, ale to už je detail. Žebřík super nápad.

nikolavod
20. led 2020

Mala mela ted 3roky,.vymalovano ma 3steny sedou a na jedne stene jsou sedo-bile pruhy. Postel ma velikou, spi v ni od 1,5roku, nad posteli policky a na hracky ma Kallax. Koberec kusovy, nemam rada koberce pres celou mistnost, ale to zalezi na cloveku, sousedka zas nesnese nemit koberce😅 no a ted budeme malemu zarizovat pokoj, ma sice teprve 6mesicu, ale zatim bude mit postylku, k 1.narozeninam dostane velkou postel a uvidime, kdyztak se necha jeste i postylka, jinak opet kallax na hracky, kusovy koberec a 3steny budou bile a jedna bude sedo-bilo-modra(neco jako poslala @modrykonik147 hned jako prvni fotku). Jooo a stolecky z Ikea i zidle. Dcera mela v pokoji kdysi teepee, ale nebyvala v nem, takze jsme zrusili, ale zas je to dite od ditete jine🤷🏼‍♀️👍 zitra muzu klidne vyfotit👍

iccc
21. led 2020

Je treba vychazet ze zajmu a potreb ditka, nas triletak treba svuj psaci stul ma a pouziva denne, maluje, modeluje, striha, cte si tam, dokonce rad hraje deskovky sam se sebou :D bez stolu ani ranu. Jinak celoplosny koberec je urcite prijemny na hrani, ale na uklid nic moc, zase otazka preferenci, ja mam doma alergiky, takze koberec poleti pri prvni prilezitosti z domu a nechame jen maly dopravni....a jeste se nam osvedcilo soupnout jednu bednu na hracky do obyvaku, vecer tam mlade nahazi hracky, co se vali mimo pokojicek a jednou za cas to vytridime, kam to patri a je to uklizeni rychly a bez reci.

konidana
21. led 2020

@lajochova84 akorát pak musíte počítat s tím, že ze žebříku bude např.skákat😅 a umístit ho ideálně tak, aby se z něj nedalo přelézt na jiný nábytek a taky ne u okna.

lajochova84
autor
21. led 2020

@iccc to máme teď, jednu bednu na hračky v obýváku (plus pár, co se nevejdou vedle a ve skříňce) a to jsou jeho cca 3m2 na hraní. Takže už je to akutní. Syn mi taky přijde docela zručný, myslím, že stolek určitě využije. Teď buď stojí u konferenčního nebo maluje na zemi, případně sedí na kyblu s legem u ponku. Je to již krajně nevyhovující.

hanka_12345
21. led 2020

Nechci se vas dotknout ale svetle zluta,svetle zelena a svetle modra mk pripada jakodocela hruza. To se snad k sobe nemuze hodit...co mintova s sedou a bilou, nebo tmava zluta a tmavpu modrou ( takova ta az petrolejova)
Nebo 3 bile zdi a jedna svetle seda

lajochova84
autor
21. led 2020

@hanka_12345 nedotkne že, všichni mi to rozmlouvají. Ale já chci jen nádech, žádné živé barvy a nechci se toho vzdát... Ty barvy k sobě asi jdou přece jen se že žluté a modré namicha zelená. Nechci šedou ani minutovou, barvy to jsou hezky, ale už dlouho moderní a za chvíli bude po nich.

hanka_12345
22. led 2020

@lajochova84 v tom pripade bych vypustila zelenou...svetle zluta a svetle modra to mozna.pujde ale fakt jen nadech..a k tomu bila?

vackovakaterina11
30. led 2020

Podívejte se na náš eshop www.hravedite.com. Najdete tam spoustu vybavení do pokojíčků 🙂 a mnoho dalších věcí...