icon

Jak se zvyknout na nové brýle?

22. čer 2026

Vidím s nimi lépe, ale pocitově mi pořád nejsou příjemné. Měli jste to na začátku podobně? Jak dlouho trvalo, než jste je přestali vnímat?

avatar
evaviki
22. čer 2026

Nosila jsem bryle od 2 let, do cca 12. Ted je mam opet a nosim radeji cocky. Uz jsem si nezvykla. Nevadi mi u pocitace, ale jinak ano.

avatar
klchudik
22. čer 2026

@anonym_autor mohou být překorigované. Obecně platí navyk na nové brýle max 2 týdny. Pokud i po 2 týdnech neustálého nošení si nemůžete zvyknout (bolí vás oči, hlava, vzniká tlak za očima), dojdete do optiky, nechte brýle zkontrolovat. Pokud vás měřili na optice, tak ať vás přeměří znovu a zkusí dokorigovat, případně pošlou brýle zpět do výroby na posouzení, může být výrobní vada, která se pouhým okem nepozná

avatar
kristyn86
22. čer 2026

Ja si zvykala dlouho,nekolik mesicu. Lepe je mi bez nich,takze kdyz prijdu domu,tak si je sundavam 😀 a beru jen na TV. Na cocky nejak nemam odvahu,driv jsem je i obcas nosila,ale ted se mi do toho nechce. Jinak,za me je dulezite mit zvolene spravne bryle. Ja treba vubec nesnesla uzka skla,kde mi furt "skakal" zkrak treba pri chuzi po schodech,pohledu dolu atd. A pak jsem zjistila,ze je mi treba vetsi horko v plastovych,ktere nemaji takove ty nozicky u nosu. Takze na leto mam jine nez na zimu 😀

avatar
zvalentova
22. čer 2026

defacto obratem, úplně nový rozměr a říkala jsem si, že jsem je mohla mít dřív. Nejvíc luxusní zlepšení při řízení. Dioptrie 0,75.
Jinak přijdu domu a sundavám, tam je nepotřebuji.

anonym_7eef8e
22. čer 2026

@anonym_autor Vetsinou to bylo dobre hned, ale nejdele jsem si zvykala 14 dni, a to jsem mela pocit, ze si snad nikdy nezvyknu, ale nakonec dobre. To bylo kdyz jsem presla k nove ocni a zmenilo se mi, ktere oko vidi lip a ktere hur. Ale stalo to za to, dlouhodobe pohodli pri koukani se zlepsilo proti stavu pred tou divokou zmenou.

avatar
jannym
Včera v 06:44

Hned, ale musim mit o 0,25 dioptrie mene nez mam namereno pristrojem, jinak mam svet moc ostry a nedela mi pohled pres ne dobre

avatar
petrakaluzi92
Včera v 08:35

@anonym_autor Vždycky si na nové brýle zvykám několik dní, teď naposledy jsem s nimi měla velké problémy a stále raději nosím ty starší..Asi to chce čas 🙂

avatar
tattiana9
Včera ve 12:10

Je to skutečně jen otázka času, zvykneš si. Taky jsem si myslela, že to bude náročné, ale nakonec to ani netrvalo dlouho a zvykla jsem si. Chce to prostě jenom čas. 🙂