Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
9. dub 2012

@bellarat aha, tak o tom jsem nikdy neslyšela. já myslím 1IUI - v jeden měsíc. takže 6 měsíců...ale možná to jde tak, jak píšeš ty

bellarat
10. dub 2012

Tak tento mesic nebude zadne IUI :( Moje vajecniky stavkuji .. anebo gynekolog .. nevim, co si mam o tom myslet ... Pred 5 tydny jsem dostala Prednison a Anopyrin, a domlouvali jsme se, ze zkusime v dubnu IUI. Byla jsem dnes na ultrazvuku v domeni, ze dostanu neco na stimulaci a prd ... Tento mesic to pry uz nestihneme, dostala jsem Clostilbegyt, ktery mam zacit brat pri dalsi menstr. .. Tak to nejak fakt nechapu ten postup ... bud jeste chce dat cas Prednisonu, aby zafungoval - zadne miliskovani s pritelem bez kondomu - anebo si poradne neprecetl moji kartu. Tak jsem tam sedela s ocima vyvalenyma .. Vim, ze vajecniky asi nemam uplne stopro .. asi mi mozna i hrozi laparoskopie kvůli endometrioze, ale proc pred mesicem mluvil me i priteli, ze inseminaci zkusime?? Holky pardon, jen to potrebuju ze sebe nejak dostat ... Proste mesice utikaji a pritom cekat na dalsi menstruaci, to je taaak dlouho 🙂)))

fori
11. dub 2012

@bellarat je to hrozný to čekání já to znám..... musíš to vydržet... kam chodíš do caru??jinak chodíš na imuno do Podolí??

mihaji
13. dub 2012

Ahoj holky, máme za sebou vyšetření v CARu - Gestu a příští měsíc začínáme s IUI. Doktorka mi říkala, že kdyby nevyšlo pár pokusů IUI a šli jsme na IVF, tak i při IVF je nutné brát Prednison, takže by se musela udělat nějaká pauza. Při poslední kontrole v Podolí mi doktorka jen řekla, že Prednison tak do června a pak šlus. Nic vís mi k tomu ale neřekla, tak netuším, jestli se pak objednat na nějakou kontrolu, nebo co dál....Nevíte někdo, kdo chodíte do Podolí co a jak? Případně jestli se nezkusit raději obrátit na Malíčkovou?

kockacz
13. dub 2012

@mihaji Bezva, tak aspon, ze se bude neco dit - IUI. Po tom cervnu to bude pauza asi par tydnu a pak byste mohli jeste nejaky IUI zkusit ne? A pak teprv IVF 😉
Ale drzim palce, aby IUI vyslo a pauza nebyla nutna... 😝

mihaji
13. dub 2012

@kockacz Já právě vůbec netuším, jak dlouhá ta pauza má být, ani jestli se mám k doktorce objednat nebo co dál.

fori
14. dub 2012

@mihaji pauza s Prednisonem je aspon 6 nědel... já bych zkusila cca 2 IUI a pak hned IVF... já byla na 4 IUI a nic.... a z Podolí máte dovoleno snažení???

mihaji
14. dub 2012

@fori JJ snažení máme dovoleno od poslední kontroly, výsledky byly OK. No do toho června víc, než 2x IUI stejně nestihneme a pak bude muset být asi ta pauza. 6 neděl naštěstí není tak strašný, já se bála, aby to zase nebyly třeba 3 měsíce. No takže po té pauze by se vidělo, jestli ještě nějaké IUI nebo hned IVF. Přeci jen je IVF podstatně náročnější, jak fyzicky, tak finančně. 😒
A nevíš, jestli se mám tedy nějak do toho POdolí objednávat nebo co a jak? Mně totiž jen řekla kontrola v případě gravidity a že mi v červnu Prednison vezme, ale jinak nic. 😒

fori
16. dub 2012

@mihaji no když ti ho v červnu vezme, tak to znamená že tam ještě půjdeš ne?? tak se jí zeptej?? mě to právě štvalo, kontroly po 3 měsících a takový nezájem..co dál.... nechcheš taky zkusit radči tu Malíčkovou??

mihaji
16. dub 2012

@fori No to právě neznamená, mně nic neřekla, že bych měla přijít na kontrolu. Takže jí asi budu muset zavolat nebo nevím.
A máš na Malíčkovou nějaký kontakt? To jí stačí jen tak napsat? Mně tohle právě taky docela vadí, že tam jsou hrozné čekačky, žádný kontakt s tou doktorkou nemám a nevím vlastně co dál. I když doktorka jako taková mi byla sympatická, není to všechno. Hlavně mě tenkrát strašně vystresovala, protože mi jen řekla, že mi za 4 měsíce Prednison vezme a už neříkala nic o tom, že to je jen nějaká pauza. Takže já byla na prášky, že jestli do června neotěhotním, mám smůlu.

fori
16. dub 2012

@mihaji já bych to udělala takto... ted jez ten Prednison... kuste ty IUIčka a když to nevyjde, tak si v tom červnu na 6 neděl odpočin od toho Prednisonu a pak bych hned volala Malíčkový..... když jí budeš volat ted, stejně ti teda řekne at jíš ten prednison do toho června. já myslím, že tento postup je dobrý... třeba IUI vyjde a nebudeš jí dál potřebovat.... co ty na to??

mihaji
16. dub 2012

@fori To zní fakt rozumně, jsi zlato. Byla jsem z toho všeho docela zmatená. A mohla bys mi na ní třeba do IP rovnou poslat nějaký kontakt? Ať si ho někam uložím.
K ní je nutné doporučení?

fori
16. dub 2012

@mihaji písnu ti to do IP. já to doporučení neměla, chce to se s ní domluvit, ale každopádně by asi bylo lepší kdyby jsi ho měla. do Podolí ho musíš mít vždy vid?? tady jí to stači jen na poprvé.

mihaji
16. dub 2012

@fori Děkuju. Tak s tím doporučením by to neměl být problém. Když by mi ho nedali v CARu, tak gyndař snad ano. Uvidíme v tom červnu, když se do té doby nezadaří, tak to budu asi řešit s ní, protože v tom Podolí vůbec nevím co a jak a připadám si pak jak blb.

fori
16. dub 2012

@mihaji no my si tam taky připadali divně... a hlavně !!!!!! můj problém je úplně nekdě jinde, než co mi říkali tam .... to by v podolí asi nezjistili!!!!

mihaji
16. dub 2012

@fori Myslíš to, co jste zjistili s těma spermijkama? To by asi fakt nezjistili, no. 😒
Tak hlavně, že to nakonec dobře dopadlo a máš prcka v bříšku. 🙂
Já s tou doktorkou jako takovou problém fakt neměla, ale je to na houby, že tam vázne ta komunikace a nevíš, co bude dál. Nebýt koníka, tak jsem v pr...i. 😒

kockacz
16. dub 2012

@mihaji ahojky, plne souhlasim s @fori - taky bych ted zobala Prednison, poctive se pritom snazila 😉 a zkusila IUI, pak si dala pauzu a Malickovou nechala v zaloze 😝 Kdyz jsem chtela jit k Malickovy, rekla mi, ze stejne musim pockat na vyprseni ucinku Prednisonu, aby mohla udelat komplexni vysetreni. Navic u ni nejsou tak dlouhe objednaci lhuty, ani vysledky netrvaji tak dlouho, takze cas neztratis 😀 Neboj.
Pust to ted z hlavy a soustred se na nejblizsi cas, ktery mate pred sebou. Nejdulezitejsi je si uvedomit, ze vsechno ma svuj cas a mesic sem nebo tam uz nehraje takovou roli, kdyz jsi na spravne ceste 😅

mihaji
17. dub 2012

@kockacz Určitě souhlasím, jen jsem teď byla strašně nervózní z toho, kdyby se IUI nepovedlo, tak co bude dál. Teď už jsem v klidu. 🙂 Děkuju vám holky za podporu. 😉

mabe
17. dub 2012

dobre ranko, nechci vas obtezovat,ale chtela bych znat vas nazor na mou situaci. v roce 2007, 2008 jsem mela vzdy v 8tt MA, pak v roce 2010 jsem porodila bez problemu holcicku a loni v prosinci zase MA v 8tt. dr. me poslala na imunologicke vysetreni do Podoli. Vysledky prisly vcera: manza spermiograch naprosto v poradku, akorat antisperm. autoprotilatky IgA na spermiich na horni hranici normy, takze pouzivat kondom a mimo ovulaci a ja mam: bunecnou imunitu v norme a antikariolipin autoprotilatky Igm a autoprotilatky IgM proti fosfolipidum mirne pozitivni. takze cca 2t prekoncepcne a v gravidite anopyrin 50mg-den. myslim si, ze je to kvuli me mutaci MTHFR heterozygot. CO si myslite o vysledku? diky moc

fori
17. dub 2012

@mabe ahoj, já myslím, že to MTHFR heterozygot je v porádku, ale spíš jsou blbé ty autoprotilátky proti těm fosfolipidům..(tzn.myslím zvýšené srážení krve, proto ten Anopyrin). já taky potratila 2X v 8tt. v podolí mi toto nenašly, to až Mudr. Malíčková. jím kvůili tomu Prednison a píchám Claxane. já mám přímo zvýšení Annexin V, ale v podolí ty testy dělají trochu jinak.... ted když máš ten Anopyrin tak by to měli být v pořádku.... máš i Prednison??

mabe
17. dub 2012

@fori doporucen me byl jen anopyrin. a jako v beznym zivote to nevadi ta srazlivost mirne zvysena? kdyz jsem byla na revizich, tak krev rikaly ok a i v tehu jsem byla dvakrat na hematologii a v pohode, taky to tehu dopadlo dobre.

mabe
17. dub 2012

@fori ja mam jenom totok, anexin mam v poradku a vsechno ostatni i bunecnou imunitu v norme

fori
17. dub 2012

@mabe aha, takže máte normálka dovoleno snažení?? já bych to zkusila... kdyby to náhodou opět nevyšlo ani s tím Anopyrinem , tak pryč z Podolí.... k Malíčkový 🙂 zase na druhou stranu některým holkám v Podolí pomohli.... já tam teda chodila rok .....

fori
17. dub 2012

@mabe jasně ale máš zvýšené ty fosfolipidy ne??

mabe
17. dub 2012

@fori jasnacka, normalka se muzu snazit. ja teda chci jeste pockat do cervence na ko stitne zlazy a jeste si chci uzit moji prdolku v lete, ma 2 roky, tak je to dracice. 🙂 vis, rikam si, ze nejsem na tom spatne, s anickou jsem zadny problemy v tehu nemela, vse probehlo jak melo. a ty moje tehu, vzdycky neco bylo, budto hormony a vyvolacka na MS, nebo nezjistena jeste spatna stitna zlaza nebo infekce v pochve, takze vzdy u toho nepodarenyho tehu neco bylo. rikam si, ze je to urcite tim a tim anopyrinem si to vic pohlidam, kdyby nahodou....

mabe
17. dub 2012

@fori fospolipidy IgM pozitivni, ty IgG negativni

fori
17. dub 2012

@mabe já ředím krev taky pouze v těhotenství, v normální životě ne

mihaji
17. dub 2012

@mabe Taky mám zvýšený Anexin, jako @fori a v běžném životě problém se srážlivostí krve nemám. Byl by to problém právě jen v těhotenství - hrozí potrat.

fori
17. dub 2012

@mabe já taky přesně nevím co to znamená... ale v pořádku to asi není.... zkus juknou na net, co to přesně znamená, já si tam o svém problému našla vše.

mabe
17. dub 2012

@mihaji aha, diky.