Užívání Prednisonu v těhotenství

vivatlepus
2. bře 2017

Ahoj! Chci se zeptat, jestli tady náhodou někdo nemá podobný problém. Ve zkratce - po 1 těho bez komplikací a pár následných spontánních potratech mi na imunologii v Praze zjistili zvýšenou buněčnou imunitu proti spermiím. Nasadili mi Prednison 5. Léčba zabrala. Ve zprávě mi píší, že pokud se mi podaří znovu otěhotnět, tak v 7.-9. tt se mám opět dostavit na kontrolu. Teď jsem ve 13. tt. Ovšem těhotenství mě totálně porazilo, ještě před pár dny jsem nebyla schopna ničeho a teď je pro mě sebemenší fyzická aktivita naprosto vyčerpávající. Představa, že jedu z Moravy vlakem do Prahy pro mě byla nepřijatelná, ani gynekolog mi to nedoporučoval. Řekl mi, že je zbytečné na tu kontrolu chodit (mám k němu důvěru, je to fakt borec doktor) a včera mi naordinoval snížení dávky z 5mg/den na 2,5,g/den. Já jsem ale na tom léku tak nějak psychicky závislá 🙂 Vím, že jen díky němu mimčo žije, vůbec jsem nedoufala, že se nějakého 13. tt ještě někdy dočkám. Zajímalo by mě, jestli je ta kontrola na imunologii v těhotenství důležitá nebo jestli se můžu spolehnout na svého gynekologa a jeho postup. A pokud je tu některá z vás, co si prošla podobnými problémy, tak ve kterém tt jste začala Prednison snižovat, popřípadě vysadila a jestli to nemělo nějaký vliv na další průběh těho... ??? Děkuji 🙂

lisianne
2. bře 2017

určitě bych se vydala na imunologii do Prahy. Není to legrace a jestli máš zvýšenou buněčnou aktivitu, rozhodování přísluší do kompetenčí imunologa, nikoliv gyn, navíc upravovat dávky. Zkus na imunologii zavolat a domluvit se co a jak.

meyryen
2. bře 2017

@vivatlepus Brala jsem do 34 tt, na krev jsem jezdila 1x za měsíc.Gynekolog z běžného vyšetření nepozná jestli už se může vysadit....

mruk
2. bře 2017

Ahoj, mě po opakovaných spontánních potratech a zamlklém těhotenství zjistili protilátky proti spermiím a trofoblastu a NK buňky proti spermiím a trofoblastu. Výsledky mi přišly ve chvíli kdy jsem zjistila, že jsem těhotná. Nasadili mi prednison - 12,5 mg... asi po 14 dnech jsem začala dle instrukcí imunoložky brát už 10mg denně. K tomu beru clexane a beru Godasal (anopyrin) na ředění krve (mám ještě hematologické potíže). Dávky mi začali snižovat až v 13+5tt - každý týden snížit o 2,5 mg...teď jsem v 15tt a stále snižuji... ještě budu léky brát cca deset dní...ale v dávkování absolutně spoléhám na imunoložku, která prostě ví....
Na imunologii bych se určitě vydala... gynekologové tomu prostě tak nerozumí.
Jinak u nás - ´Ťuk Ťuk- zatím dobrý a prcek roste tak jak má... takhle daleko jsme zatím nebyli a doufám, že už to bude v pořádku ;)

lucykal
2. bře 2017

Prednison jsem začala snižovat ve 13-14tt.

medulinek
3. bře 2017

Me v podoli v tehu videt nechteli,mela jsem vysadit ve 13tt,chapu t ou "zavislost" taky jsem se bala,ze do tydne od vysazeni bude zase po vsem. To same s utrogestanem a red to bude s anopyrinem. Ale veeim mimcu,ze je to bojovnik a uz to zvladne

vivatlepus
autor
5. bře 2017

Dámy, velice vám děkuji za vaše příspěvky. Nic nechci podcenit, takže začnu tím, že na imuno zítra zavolám 🙂 Všem těhotenstvím ZDAR! 👶

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru