NK buňky. Máte zkušenost se zvýšenou aktivitou na sperma a trofoblast?

karolina9054
2. dub 2023

Ahojky holky,která z Vas má zkušenosti se zvýšenou aktivitou NK buněk na sperma a trofoblast ? A dopadlo to nakonec dobře? Mě to zjistili teprve nedávno a byl mě naordinovan prednison🤔

kocila
3. dub 2023

@karolina9054 bohuzel mam,zvysene NK bunky a protilatky na obal vajicka… nepovedlo i pres autoimunitni lecbu medrolem… ale to nemusi byt tvuj pripad..at mas vetsi stesti…

karolina9054
autor
3. dub 2023

@kocila jeej to mě mrzí. 🙄 a jak dlouho jsi brala medrol ? A kolik jsi zkusila těch transferu po medrolu ? Jinak přeji hodně štěstí 🍀❤️

vernerka01
Autor odpověď smazal
Zobraz
vernerka01
3. dub 2023

@karolina9054 Po dvoch neúspešnych tehotenstvách som absolvovala imunologické vyšetrenie, kde mi bola zistená zvýšená aktivita NK buniek voči trofoblastu a následne nasadená terapia medrolom na 6 týždnov. Najskôr vyššia dávka a postupne sa znižovala. Po 6 týždňoch kontrolný odber krvi a výsledky už v rámci normy. Bolo nám doporučené snaženie, naďalej som ale brala nízku dávku medrolu. Po 2 mesiacoch sa zadarilo a ja som spontánne otehotnela. Celé tehotenstvo viac menej v poriadku. Držím palce, nech to vyjde ;)

karolina9054
autor
4. dub 2023

@vernerka01 jeee tak to je skvělá zpráva! A já moc gratuluji😍 ještě se zeptám,ve zprávě máme napsaný že v době léčby máme mít barierovy sex proč vlastně musíme mít kondom ? Nějak tomu nerozumim,když si to tak vezmu tak přirozeně jsem nikdy neotehotnela ani po IVF

laxesis
4. dub 2023

@karolina9054 Protože jsou to kortikoidy a v těhotenství se tak vysoké dávky nesmí kvůli vývoj. vadám plodu....proto se před KET/IVF dávky snižují až skoro k nule. Kdyby se náhodou zadařilo (protože už by léčba začala zabírat), mohl by být nějaký problém.

vernerka01
4. dub 2023

@karolina9054 No ide hlavne o to, zabrániť neustálej aktivácii imunitného systému tým patologickým alergenom, v tvojom prípade spermiami, pretože predpokladám, že "tuliť" sa budete aj mimo plodné dní ;) A tak isto zabrániť nejakým prípadným urogenitálnym infekciám, ktoré by mohli tvoj imunitný systém naštartovať. Ja som napríklad tiež nechcela otehotnieť pri vysokých dávkach medrolu, ako písala laxesis. Hlavne, nech vám to pomôže k vytúženému miminku 🙂