Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Reprodukční imunologie. Jaké máte zkušenosti?

vernerka01
25. črc 2020

Ahoj holky, za 2 týždne som objednaná na reprodukčnú imunologiu do Gennetu v Prahe. Po 2 potratoch sme sa zavítali do CARu, kde nám okrem iného urobili aj imunologické testy. Mne vyšla zvýšená aktivita NK buniek voči trofoblastom a zvýšené množstvo protilátok proti štítnej žlaze. Zaujímalo by ma, aké máte skúsenosti, ako prebiehala liečba a či sa vám potom podarilo otehotnieť. Poprípade nejaké negatívne účinky?
Ďakujem

squezy
26. črc 2020

@vernerka01 Ja měla aktivní NK bunky na spermie a embryo, píšu to drobet laicky. Každopádně nebylo možné otehotnet s 2x vyssimi hodnotami. Nejdřív jsem brala kortokoidy, tam to zabralo na chvíli a poté jsem brala nějaké prášky, jejichž vedlejší účinky bylo snižování imunity a to mi pomohlo. Prášky staly 20Kc v lekarne, brala jsem to 6 tydnu a pak jsem byla opět na testech a vše, jak mělo být. A pak se zadarilo 🙂 Šli jsme však do ivf, protože se nevědělo, jak dlouho se může imunita držet tak "u zemi". Hned jak jsem mela pozitivní těhotenský test, mela jsem jit okamžitě za doktorkou, protože po ivf se měli prášky vysadit, takze první trimestr jsem byla hlidana, aby se hodnoty nezvysovaly a tělo nechtělo miminko (v našem případě miminka - zavedla jsem jedno embryo a i tak máme dvojky 🙂 vypudit.. Držím palce!

vernerka01
autor
26. črc 2020

@squezy Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂 Aspoň budem mať nejakú predstavu, čo sa bude vlastne diať. Uvidím, čo mi ešte povedia v tej Prahe. Verím, že budeme rovnako úspešní ako u vás 🙂

squezy
27. črc 2020

@vernerka01 Pokud nemáš problém otehotnet, tak nasadite lecbu, nech si pak zase udělat kontrolní testy a můžeš otehotnet přirozeně 🙂 Jen ať jsi hlidana ten prvni trimestr, nebo i dele, to at posoudí lekar, protože to tělo by se mohlo pokusit to mimi zničit.. Držím palce! 🙂

vernerka01
autor
27. črc 2020

@squezy No s tým otehotnením bol tiež problém. Ak sa mi aj raz za rok podarilo otehotnieť, tak to skončilo na prelome 7 a 8 tt. Preto sme vyhľadali aj pomoc v CARu, lebo moja gynekologička okrem genetiky nechcela v tomto smere nič riešiť :( Tam nám doporučili IVF, ale až potom, až sa mi stabilizuje imunitný systém.

squezy
28. črc 2020

@vernerka01 Tak vás čeká pravděpodobně podobný scénář! Ale nam se zadarilo napoprvé, i když hodně se říká, že poprvé je to takova zkouška. Dobře, že jste vyhledali car-udelaji vam všechna vyšetření.

Sem začni psát odpověď...

Odešli