Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
11. kvě 2012

@adelaslaba moc gratuluji a pokud ti mohu poradit, počkejte se sexem až do konce 12tt. až bude plně vytvořená placenta, to mi řekl na gyndě.... at se to tam ničím nedráždí... pro jistotu... my to teda dodrželi 🙂

fori
11. kvě 2012

@ivka3901 mě prednison napsat i na gyndě.... a rád.... 🙂

eviq
11. kvě 2012

@ivka3901 nie, nie, u mna je iny problem 🙂

jaya47
12. kvě 2012

Ahojte baby, prave som zistila, ze som zase raz tehotna 😉 Posledne dni som bola nestastna, ze mi vychadza negativny test, lebo som si bola uplne ista, ze som (graf, podbrusko, sny, hlien, prsia) a dnes som 11 alebo 12dpo a uz je pozitivny 😉
Tak hadam to konecne vyjde, ked uz mam tolko roznych liekov...

adulikh
12. kvě 2012

@jaya47 gratulujem..... a držím palce.

mihaji
12. kvě 2012

@jaya47 Gratuluju a držím palečky, ať je všechno jak má 😉

jaya47
12. kvě 2012

@mihaji Vdaka, dufam, ze sa o par dni ku mne pridas 😉

mihaji
12. kvě 2012

@jaya47 No kéž by. 😀

jaya47
12. kvě 2012

@mihaji budemE drzat palceky, ked drzi male, to musi vyjst 😉)))

kockacz
13. kvě 2012

@jaya47 taky gratuluju a preju hodne stesti, aby to vyslo 😉

fori
13. kvě 2012

@jaya47 tak to moc gratuluji....a držím palce at je vše v pořádku.. 🙂

jaya47
14. kvě 2012

No baby, zase to nevyzera dobre. Duch netmavne (ale bol na viacerych znackach), digitest dnes povedal not pregnant (on ma citlivost 25), aspon ze bazalna teplota je hore. Tak zavolam do CAR, ci chcu zobrat zase krv. Co uz.

jaya47
14. kvě 2012

Ok, potvrdene, v krvi len 0.46, vyzera, ze sa zase dobre neuhniezdilo. Teraz som zacala brat aspirin asi 8DPO (vo stvrtok som bola u hemato), nabuduce uz budem brat uz pocas snazenia, ten by mal vraj pomoct lepsie uhniezdit.

mihaji
14. kvě 2012

@jaya47 To mě moc mrzí ☹

zibi
21. kvě 2012

baby chcem sa opytat...zistili mi na hematologii neviem ci mi budete veidet poradit ale citam o tom annexinu ja ho mam tiez pozitivny...a nevyslo mi ivf..embryjka sa neujali myslite ze moze to mat s tym suvis?
MTHFR/A1298C/ heterozygot
PAI-1 4G/5G- heterozygot
GPI-a T807C - homozygot
FXII C467C heterozygot
protilatky na antiannexin pozitiivne
pozitivne APCA
bolo mi predpisane kyselina listova, B6, B12 raz za 6 tyzdnov injekcne a zelezo 1 tabletku kazde 3 dni.. zatial nic ine... ani anopyrin ani prednison

mihaji
22. kvě 2012

@zibi Já tedy nejsem žádný odborník, ale mám protilátky proti spermiím a annexinu. Právě kvůli tomu annexinu beru Anopyrin a kvůli spermiím Prednison. Kde jsi byla na imunologii?

zibi
22. kvě 2012

@mihaji ja som bola na imunologii len klasicky u nas v meste a potom v taknivovej banke Kosiciach ..a potom som sla.. k hematologicke a tam zistila ten zvyeny annexin a on sposobuje to ze sa v maternici tvoria zrazeniny co moze robit problem s otehotnenim resp. s uhniezdenim? ja som ju pytala aspirin to je to iste lebo je tahsi na zaludok tka ze aspirin sa lahsie znasa
a tebe sa podarilo otehotniet?

mihaji
22. kvě 2012

@zibi Mně to v Podolí vysvětlovali tak, že pokud mám protilátky proti annexinu, což je jakási "alergie na placentu", tak jak se začne vytvářet placenta, začnou se mi tam dělat sraženiny a to miminko nebude vyživované z té placenty a potratím. Nevím, jestli jsem něco nezvrtala, ale tak nějak mi to vysvětlovala. Proto beru ten anopyrin a doufám, že miminko bude v pořádku.
Zatím jsem nebyla u doktora, ale mám //, takže to skoro vypadá, že ano. 🙂

zibi
22. kvě 2012

@mihaji jeeej tak to je super sprava to blahozelam 🙂 mne dala ten aspirin .my mame zly spermiogram ale nidy neveis ved staci len jedna spermijka tak mozno sa nam teraz ked budem brat ten aspyrin podari otehu..ja som ale nemala ten annexin nejaky vysoky ale bol vyssi ako mal...a mozno tie embryjka sa mi preto neuchytili ... ☹
inak anopyrin a heparin robi to iste rozpusta zrazeniny?
lebo kedze ja by som si mala pichat aj heparin ale ked budem tehu tak mylis ze by mi mohlol anopyrin pomoct aj na tie mutacie ze rozpusta tromby? a potom ako otehu tak si budem ze vraj pichat heparin...??

mihaji
22. kvě 2012

@zibi Děkuju, zatím radši potichoučku 🙂
Já se v tom zase tak nevyznám. Já ten annexin asi taky nemám nějak hodně zvýšený, ale mám. Ta alergie na sperma byla taky jen nízká.
Anopyrin je na ředění krve, ale na co je heparin, to nevím.

zibi
22. kvě 2012

@mihaji a jaku mas hodnotu toho anexinu nevies ? no tak ked tebe to pomohlo tak to hadam pomoze aj mne
a vy mate dobry spermio?

mihaji
22. kvě 2012

@zibi To si takhle vůbec nepamatuju. 😒
Určitě vám nějak pomůžou 😉 . Spermio jsme měli v normě, ale teď při IUI mi doktor říkal, že má manžel více těch "líných" spermií, ale pořád v normě. Na IUI navíc vyberou ty dobré a těch bylo dost. 🙂

jaya47
22. kvě 2012

@zibi Aspirin je to iste ako anopyrin (ta ista ucinna latka, len setrnnejsie k zaludku). Heparin je tiez na riedenie krvi, ale silnejsie a ina ucinna latka. Znie to ze mas tiez protizrazeninovu liecbu.

zibi
22. kvě 2012

@mihaji super moja..tak blahozelam este raz potichucky..
@jaya47 dik za vysvetlenie ..ty mas tiez nejake imuno problemy?

jaya47
22. kvě 2012

@zibi nebola som na plnohodnotnom imuno vysetreni, ale mam proti spermiam a antifosfolipidy, takze prednison, aspirin a v tehu heparin.

zibi
22. kvě 2012

@jaya47 aha takze mne robili proti ovariam, spermiam, zona pelucita, troboblast ze vraj negativne.. akurat co mi vysli tie fosfolipidy ...mala som slabo pozitivny kardiolipin ale ten je negativny..a teraz na hemato mi zistila ten annexin..robila mi aj ostatne ale su nastastie negativne..tak aspon daco ale ked sa to da riesit anopirinom tka to nie je az take hrozne

jaya47
22. kvě 2012

@zibi Mne len proti spermiam a trofoblastom na imuno. A lupus anticoagulans (to je antifosfolipid) na hemato (2x pozit), vo stvrtok budu zvysne antifosfolipidy od hematologicky. A o 2 tyzdne idem k imuno a chcem jej vraviet, ze ci mi nevie spravit dalsie, lebo medirex zacal robit proti ovariam a zone pelucita.

zibi
22. kvě 2012

@jaya47 urcite si daj ostatne spravit a troboblast mas negativny? a aku skratku ma ten lupus? ANA? mylsim protilatky?

jaya47
22. kvě 2012

@zibi Trofoblast mam negativny. No, chcela by som, ale beriem uz ten prednison, tak mozno to pocka az kym budem musiet mat od neho prestavku. Ten lupus ma len LA.
ANA su antinuclear, to su take horsie, proti lubovolnym bunkam ak sa nemylim.

zibi
22. kvě 2012

@jaya47 ja teraz pozeram z emne robila ACLA , AEmA, ARA, negativne, pozitivne mam APCa to si budem pichat B12 dozivotne a dalej mi robila antifosfatidylsein , fosfatidyl enanosamin, - to ani neviem co je 😀 negativne a kurat ten annexin pozitivny...ja mam nejakych 39 a norma je do kolko neviete?