Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
15. srp 2007

Lucíku, nestraš s nemocnicí, do žádné nepůjdeš a basta 😉 . Zítra se potvrdí, že je vše tak jak má být a bobek se nikde našprajcnul 😉 . To je prostě jasný 🙂 .

lucikpetik
15. srp 2007

vlastne jo milo, mas pravdu, je treba myslet pozitivne, mimis je tam kde ma byt, ale proc me sakra porad picha vlevo????????????

maova
15. srp 2007

Ahoj holky 🙂
dneska jsem si trochu dyl přispala, tak jsem se sem dostala až teď 😉 Nějak jsem nemohla k ránu spát, přečetla jsem si od Lucky, jak manžel boural na motorce a ten můj byl v práci taky zase na motorce a tak jsem byla od půl šestý vzhůru a usla jsem až v půl osmý, když přijel. Jsem hroznej nervák, ty motorky ☹ ... s těma se snad nikdy nesmířím. No a pak přišel David nahoru, nechtělo se mu spát, tak jsme si povídali a nakonec jsem usla ještě s ním a probudila mě až mamka telefonem v 11:30 😀

Luci, manželovi držím moc palce, ať mu operace dobře dopadne a ty se hlavně neboj, miminko bude tam, kde má být a všechno bude v pořádku. To píchání v bříšku je podle mě normální, opravdu se neboj 🙂

Zuzko, jsem ráda, že to bereš tak statečně. Ony ty teploty tomu trochu napovídaly, tak jsi se na to možná trošinku už připravila, tak ti to nebylo až tolik líto. A je dobře, že jsi se objednala k doktorovi, jsi klidnější a uvidíš co ti poradí 🙂
Jinak pekárnu jsme kdysi koupili našim k Vánocům a od té doby nekupují vůbec chleba a dělají jenom svůj 🙂 Taky bych si jí chtěla určitě koupit, zatím jí ale nemáme. A přijde mi to super věc, jenom všechny nasypeš, zapneš a za chvíli máš chleba hotový 🙂 A já si k mamce chodím dělat kynuté těsto, na to je to taky super 😉

A co ta Ivuš? Snad se nám brzy ozve.

Jo Luci, to cvičení je super, mě nadchla už ukázková hodina a tak jsem se rozhodla, že budu chodit. Je to taková pohodička, různé cviky na míči i bez něj, trochu i posilovací na břicho, ale to se prý může jenom v prvních dvou trimestrech, příjemná hudba a prostě relax 🙂 To je první půlka hodiny a ve druhé je podívání na různá témata, včera to byla první doba porodní, jak poznat kdy už máš jet do porodnice, co tě může potkat a tak 🙂 Je to opravdu fajn. A chodí nás tam hodně, tady na tom patře jsou dvě místnosti, tak po deseti a patnácti lidech. A já chodím tady s holkama z Koníka, zrovna se nás v únoru sešlo hodně z Prahy, tak včera nás bylo sedm 🙂

lucikpetik
15. srp 2007

jezis marti tak to je mi moc lito, ze jsem te tak vystresovala a nemohla jsi spat. promin ☹
a tak to mate fajn, ze jste se tak sesly z konika, to vam zavidim... 😉 a ja myslela, ze se chodi az pozdeji, tak me prave prekvapilo, ze uz chodis cvicit...ale hlavni je, ze si to tak hezky chvalis...

maova
15. srp 2007

Luci, to za to vůbec nemůžeš, to já prostě jenom ty motorky nemám ráda a mám z nich strach a ještě když takhle něco slyším, tak ještě větší. Jsem hlavně ráda, že se tvýmu manželovi nestalo nic horšího a tohle bude určitě brzy v pořádku.
Taky jsem myslela, že se chodí cvičit až později, ale tady to mají přes celé těhu a hlavně se mi tam moc líbí to povídání a rady porady. Pak nás prý budou učit třeba přebalovat a kojit a tak podobně 😉 A je to takové zpestření, než sedět celý den jenom doma 🙂

lucikpetik
15. srp 2007

jo tak to souhlasim, to je fajn...tak si to uzivej,chodis jednou tydne?

maova
15. srp 2007

Jo jo, jednou týdně. Teda ten minulý jsem nebyla, protože jsem se ještě trochu bála, ale teď už jsem to riskla 😉 a dobrý 🙂

lucikpetik
15. srp 2007

tak to je super...

blanuleplus
15. srp 2007

Hlasim, ze jsem v poradku doma 🙂 Nastesti slunicko trochu zalezlo a fouka, tak se to dalo prezit... Po ceste jsem byla za sestrenkou v Promodu, tak mi hned vybrala nekolik tricek pro brisko. Neodolala jsem a jednu svetriko-tuniku jsem si koupila 😅
Luci, manzilek dopadne dobre a vy dva taky. Uvidis, ze az ti zitra dr. ukaze srdicko, ze to z tebe uplne spadne... 😉 Me treba celou dobu taky picha na jedny strane, tak treba se tam mrnous usidlil.
Marti, to cviceni zni dobre. Nas v breznovkach moc z Prahy neni...
Jen jsem se chtela zahlasit a ted uz hura do postele. Jsem pekne utahana. Pa 🙂

lucikpetik
15. srp 2007

tak to je bezva blani, ze jsi v poradku, tady je porad hic jak c.. 😀 jeste musim k ucetni s papirama, nebere mi tel, uz bych chtela byt zpatky, at si muzu jit lehnout...
jinak blani jsem zvedava jak hrom, tak nam tu krasnou tuniku vyfot 😉

ivusa1
15. srp 2007

Ahoj holky. Tak už jsem tu včera jsme přijeli pozdě a padla jsem rovnou do postele. Mimčo je v pořádku viděla jsem srdíčko, ale to je tak vše. Nejdřív mi dr. ukazál jen dělohu a řekl že srdíčko bije, tak jsem mu řekla že nic nevidím, tak to teda trochu přiblížil s velmi ,,ochotným pohledem" tak jsem asi vteřinu viděla buch buch a to bylo vše. Jsem hrozně rozčílená, to byl takový přístup že asi hledám nového gynekologa a to ani nemluvím co mi řekl na tu neschopenku. Holky když jsem pak jeli v autě po Praze tak mi až tekli slzy jak jsem byla z celé té návštěvy v šoku a to jste neviděli manžela jak byl rozčilený.

ivusa1
15. srp 2007

Za fotečku se stidím, takže ji ani nemůžu nikomu ukázat. Je to normálně bílý papír A4 na něm z počítače přes normální tiskárnu vytištěná černobílá rozmazaná fotka s čárou uprostřed (protože jim blbne toner) a ani to není ta přiblížená fotka co jsem viděla, je to normální velikost dělohy takže je tam vidět, taková malá rozmazaná šmouha. Holky já snad zas budu brečet. A řekli si za to 150Kč.

ivusa1
15. srp 2007

Holky jsem z Lysé nad Labem nevíte o nějakém gynekologovi kterého neobtěžuje přiblížit ultrazvuk aby ženská co je těhotná viděla alespoň obrys miminka a ne jen šmouhu kde bije srdíčko? Klidně budu zase jezdit do Prahy. moc prosím poraďte nějakého gynekologa 😨

ivusa1
15. srp 2007

2x jsem se ho ptala jestli je vše v pořádku řekl že ano a pak mi vrazil recept, tak jsem to dneska vyzvedla a napsal mi kyselinu listovou u které je napsáno že se nemá užívat s jinými léky, já přitom beru MAMAvit a říkala jsem mu to 2x (tak teď nevím co mám a nemám brát), a pak utrogestan na podporu a udržení těhotenství v prvním trimestru. Tak si pořád říkám když je všechno v naprostým pořádku tak proč mi píše hormony na udržení těhotenství. Co si o tom myslíte? Nebrali jste to někdo?

ivusa1
15. srp 2007

Holky vy máte tak krásný fotečky, takhle já jsem miminko ani neviděla natož abych měla fotečku. Jsem fakt v koncích na dně

ivusa1
15. srp 2007

holky vždyť já ani nevím jak je te mrňousek veliký, já jsem se tak strašně moc těšila že uvidím jak se hýbe, ty kotrmelce jak jste psali a viděla jsem jen šmouhu a srdíčko a strašně ochotného doktora, kterého jsem včera velice obtěžovala. Manžel stopnul vyšetření a byla jsem tam necelých 10 min, a to mě prohlížel normálně a pak dělal ultrazvuk ještě jsem se slíkala, oblíkala a psal recept. nechápu jak to mohl za 10 min. vůbec všechno stihnout

lucikpetik
15. srp 2007

ivus to je mi lito, ze mas tak blbe zazitky a tak ses tesila, nezbyva mi nic jineho nez ti poradit, jdi k jinemu doktorovi - kazdopadne ho zmen..!!!!!!!
ja jdu zitra rano, tak dam vedet, tak zatim dobrou babusky

maova
15. srp 2007

Ivuš, to je mi líto, že ten doktor byl tak strašný ☹ A napsal ti tu neschopenku? Rozhodně po tom, co píšeš bych ho okamžitě změnila. A za takovou fotku 150 Kč? 😒 Rychle si hledej nového. Já bohužel moc radit nemůžu, teď chodím do Podolí a jsem spokojená, ale někdo ti určitě poradí. A netrap se, důležité je, že je miminko v pořádku. Já jsem třeba srdíčko taky nikdy neviděla a kotrmelce mimčo taky nikdy nedělalo, asi vždycky spí, nebo nevím. Ale důležité je, že je všechno jak má být. I ty léky je divný, že ti předepsal, když nemáš problémy. Tak hlavu vzhůru, miminko je zdravé a příště ho uvidíš mnohem líp a i krásnou fotku jinde dostaneš 🙂

maova
15. srp 2007

Luci, zítra držím palce a brzy se ozvi 😉

mila30
16. srp 2007

ahoj holky, nejde nám počítač, tak budu vždycky psát jen z práce, takže od zítra už se "neuvidíme" protože mám dovču. Všechno vám ale napíšu v pondělí, zítra jdu totiž na gynekologii a jsem zvědavá co mi řekne. 😕
Ivuš, to teda koukám co jsou to za hrůzy 😠 s tím doktorem. Vím, že si tady u nás v práci docela chválí gynekoložku v Čelákovicích, to by nebylo pro tebe tak daleko, ne? Tak pokud budeš mít zájem písni a já ti seženu jméno a tel. číslo 🙂 . A nebuj se nic, někoho najdeme a příště už dostaneš krásnou fotečku s mimískem 🙂 .
Blani, to je fajn, že kontrola dopadla v pořádku a že sis koupila novou tuniku 🙂 .
Luci, držíme palce aby na kontrole bylo vše ok a hned jak budeš moct, tak nám písni 🙂 .
Romísek zatím nepíše, tak asi ještě nemají spravený ten počítač.. ☹

blanuleplus
16. srp 2007

Dobre rano 🙂
Ivus, to je mi moc lito, ze mas z kontroly takovy neprijemny zazitek ☹ Ale dulezity je, ze ty i miminko jste v poradku... A k Mamavitu listovku muzes. Ja mam oboji, ale neberu to pravidelne, nekdy si dam multak, nekdy listovku a vetsinou nic 🙂 Asi pro tebe nemam dobrou zpravu, protoze si myslim, ze muzes zmenit gynekologa jednou za 6 mesicu. Takze mozna by slo zaregistrovat se a chodit na kontroly do porodnice, kde chces rodit. Ale kdyz dobrymu dr. reknes, ze se ti nezda treba to brani hormonu, tak to snad s tebou normalne zkonzultuje. A co ti rekl na tu neschopenku? To te ani neupozornil, ze ta fotka bude takhle nekvalitni? Abych te aspon trochu uklidnila, mam pocit, ze jsi ve skutecnosti o nejaky tyden za mnou a ja jsem taky nejdriv videla jen "smouhu" v ktere se neco hybalo (to bylo srdicko) 😉 Priste urcite uvidis vic 😉
Luci, jsem strasne zvedava na zpravy od tebe. Myslim na vas, jen co jsem oterela oci a doufam, ze budes nadsenejsi nez Ivuska. A tuniku hodim do alba 🙂
Milo, to nam tu bez tebe bude smutno... ☹ Jsem zvedava, jak pochodis u dr. a jaky rozjedete plany na cestu za mrnouskem 😉
Zuzko, krasny den 🙂

lucikpetik
16. srp 2007

dobre rano babusky, tak ja vyrazim k doktorovi, tak drzte palce, to je rozkaz 😀

maova
16. srp 2007

Ahoj holky,
Luci, držíme palce moc 🙂
Milo, taky vám nejde počítač? Ještě, že sem můžeš aspoň z práce 🙂 a taky držím moc palce, aby u doktora dopadlo všechno tak jak má a jsem zvědavá na další zprávy 🙂
Blani, už se těším na tvojí novou tuniku, taky jsem zvědavá 🙂 Já jsem si včera koupila tričko, ale to bude jenom tak na pár měsíců, je takový obyč, že ho můžu nosit ještě teď, ale s velkým bříškem už to nepůjde 😉

lucikpetik
16. srp 2007

tak jsem zpatky holky, videla jsem ho, nepopsatelny pocit, a ten balvan co mi tam spadl ze srdce, tak jsme 6+5, mame 7mm a bije mu srdicko, termin porodu 5.4. a mame průkazku i fotecku.... 😀 😀 😀

maova
16. srp 2007

Luci, krásný 😵 Musíš mít obrovskou radost 🙂 a teď už budeš mnohem klidnější 😉 Tak už se těším na první fotečku 🙂

blanuleplus
16. srp 2007

Luci supeeeer! 😀 Ale jak si to predstavujes, ze mas prukazku driv nez ja? 😉 Tesim se na fotku.

lucikpetik
16. srp 2007

😀 😝 sami mi ji dali, ja s tim ani nepocitala....
az dam fotku, urcite pisnu... 😉 jupiiii ja mam takovou radost. manza je ted na sale, tak mu to ani nemuzu rict... ☹

maova
16. srp 2007

Luci, neboj, pak pro něj budeš mít tu nejkrásnější zprávu 🙂

mila30
16. srp 2007

Lucííííí to je báječní zpráva, mám ohromnou radost, že to dopadlo tak jak má a nemusíš se už bát, že půjdeš do nemocnice 🙂 . Už se těším na fotečku.
Holky, ani nevíte jak vám závidím ☹ , já bych taky chtěla miminko...já vím, že bude, ale mě už to připadá dlouhý..ty 2 roky ☹ chjo ☹ .
Holky myslíte, že může být ovu při MS? Já se pořád měřím a od začátku MS jsem měla první den 37, pak 36,9, 36,6,a dnes zase 36,9. Když jsem měla 36,6, tak jsem měla špatnou noc, tak jestli to bylo tím... jen je mi divný, že mám ty teploty tak strašně vysoký 😕 . Na kterýkoliv grav kouknu, tak holky už při teplotě 36,9 jsou těhu a já mám 36,9 pořád i před MS a hlavně i víc, přitom moje tělesná teplota je 36,3...tak jsem z toho zmatená 😒 . No, zeptám se zítra doktora a uvidím co na to řekne.

zuzan
autor
16. srp 2007

Ahojky holky, Luci mooooc gratuluju a tiše závidím... Ale my to s Mílou a Romčou nevzdáváme 🙂 Mílo, s teplotou ti neporadím, já jsem v době MS neměřila, tak vůbec netuším, jak se má pohybovat, ale dr. ti určitě vysvětlí, čím to je...teplotu ovlivňují hormony, tak máš třeba jen trošku jiné hladiny...jsem zvědavá, co s tebou budou provádět a já se s vámi taky loučím, protože nám zítra přijedou hrabat plot, takže mám dovču 🙂 Mějte se parádně a užijte si krásný víkend...