Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Všeobecná pravidla bazaru

“To, co prodáváte popište pravdivě a upřímně. Dodržujte pravidla. Buďte zodpovědní. Jiné hodnoťte pravdivě.” - to je naše představa o tom, jak by měl přistupovat uživatel k obchodům v bazaru na Modrém koníku.

Pravidla slouží na ochranu před podvody a komerčními triky, na dodržování přehlednosti inzerátů a dohlížejí na férovost v hodnoceních.

 1. Prodej zboží nebo nabídku služeb je možné na stránce zveřejňovat pouze v bazaru.
 2. Inzeráty v bazaru slouží jen na prodej nebo darování věcí a nabídku služeb. Nezveřejňuj inzeráty, ve kterých nic neprodáváš, chceš něco koupit nebo žádáš o výměnu zboží.
 3. V inzerátu jasně napiš a odfoť, co prodáváš. Z názvu, popisu a fotek musí být vždy zřejmé, co je předmětem prodeje.
 4. V názvu inzerátu nepiš VELKÝMI PÍSMENY. Výjimkou jsou názvy značek a oficiální zkratky.
 5. V názvu inzerátu nepoužívej ozdobné znaky. Mezi ozdobné znaky patří: vykřičníky !!!, pomlčky ---, hvězdičky, smajlíci 🙂 , tečkování.... apod.
 6. Používej český nebo slovensky jazyk. Nevkládej inzeráty, které jsou jen v anglickém, německém, maďarském a nebo jiném cizím jazyce.
 7. Na úvodní fotku sám co nejlépe odfoť věc/věci, které prodáváš.
 8. Úvodní fotografie musí zobrazovat aktuální stav prodávané věci. Nevkládej fotky, jak věc vypadala, když jsi ji kupovala ty.
 9. Nahrej fotky, na kterých je prodávaná věc zřetelně a dobře viditelná.
 10. Jestli prodáváš v inzerátu více věcí, musí být ze stejné kategorie. Výjimkou jsou kategorie Balíky oblečení a Komplety a soupravy. Do inzerátu pak nahraj fotky všech věcí, které prodáváš.
 11. Do inzerátu nevkládej fotky věcí, které v něm neprodáváš.
 12. V inzerátu vždy uveď jasnou cenu v Kč, za kterou chceš zboží prodat. Jestli prodáváš v jednom inzerátu více věcí nebo komplet, cena je suma všech prodávaných věcí. Jednotlivé ceny můžeš rozepsat v textu inzerátu.
 13. Pokud chceš věc darovat, zadej cenu 0 Kč. Pokud chceš věc darovat za poštovné, zadej také cenu 0 Kč a poštovné uveď do textu inzerátu.
 14. Zboží zařaď do vhodné kategorie bazaru. V jedné kategorii zveřejni pro nabízenou věc jen jeden inzerát.
 15. Nezveřejňuj inzeráty, pro které nemáme vytvořenou jasnou kategorii. Jestli nevíš, kam svůj inzerát patří, je dost pravděpodobné, že do našeho bazaru nepatří.
 16. Nové nepoužité zboží zařaď do Nové zboží. Vlastní výrobky patří do Vlastní výroby.
 17. Konkrétní značku vyber jen v případě, že jsi si jistý, že je to originální zboží.
 18. Služby (např. půjčovna, ubytování, hlídání dětí apod.) můžeš v bazaru nabízet jedině s balíkem PRO. Služby inzeruj pouze jako Nové zboží. Využij jen kategorie Jiné pro dospělé nebo Jiné dětské.

Kam dál? > Zpět na Pravidla bazaru

Pomohl ti tento článek?
 / Ne