Kočárky Stokke

4 zkušenosti

Kočárky Stokke pocházejí ze Skandinávie, konkrétně z Norska. Vize v nejlepším zájmu dítěte, je základním prvkem produktové inovace, vývoje a výroby. Stokke věří ve vytváření jedinečných, funkčních a dlouhodobých produktů, v atraktivní design s celou řadou příslušenství, které umožňuje zajistit a podporovat duševní pohodu rodičů i dětí.
Logo kočárků Stokke

Typy kočárků Stokke

Kočárky Stokke Crusi

Jedná se o novější řadu kočárků Stokke, na jejíž konstrukci lze nasadit všechny Stokke nástavby. Kočárky Stokke2 Crusi jsou vhodné na jakýkoli povrch, kolečka mají vyrobena z měkkého materiálu a kočárek je tak tímto způsobem odpružen. Přední kolečka aretují a dají se taktéž zaaretovat. Jejich rukojeť je výškově nastavitelná, na rámu vedle kolečka disponuje brzdou a ve spodní části kočárku, na podvozku, se nachází i prostorný nákupní koš.
Kočárky Stokke Crusi

Skládání i rozkládání těchto typů Stokke kočárků probíhá velmi rychle a protože je kočárek Stokke Crusi vyroben z opravdu kvalitních a lehkých materiálů, ocení ho hlavně maminky na mateřské2, či rodičovské dovolené, které s kočárkem16 nakládají samy.

Ke kočárku lze dokoupit všechna příslušenství, která tato značka nabízí. V základní výbavě je např. pláštěnka na kočárek a moskytiéra.

Kočárky Stokke Xplory

Tento typ kočárku Stokke je už z dálky viditelný, protože je od všech ostatních značek hodně odlišný, a to svou až futuristickou konstrukcí. Pro ni je totiž typický tvar podvozku a hlavně tyč, která protíná celý kočárek a vychází z podvozku až k zaoblené, do kruhu tvarované rukojeti.
Kočárek Stokke Xplory

Ta se dá mimojiné polohovat do několika pozic. Stejné tak se dá tyč posouvat nahoru a dolů a tím nastavit různou výšku rukojeti. To hlavně ocení různě vysocí rodiče a nebo také starší sourozenec, který tak může zcela přehledně vozit svého sourozence v kočárku.

Kočárek je vhodný spíše na rovnější cesty, než na ty polní a nebo jiné. Není nijak odpružený (jen kola jsou z měkkého materiálu) takže to s dítětem někdy může dosti třást. U zadního kolečka se nachází brzda a kočárek se tak zajistí proti nechtěnému rozjetí. Jeho manévrovací schopnosti jsou na špičkové úrovni, stejně tak jako jeho skládání, které probíhá pomocí jedné páčky. Díky jeho lehkosti a snadnému ovládání všech jeho funkcí je tento typ kočárku vhodný pro všechny maminky. Více informací o tomto kočárku naleznete v samostatném článku: Stokke Xplory5.

Na konstrukci lze nasadit jak autosedačku, tak hlubokou vaničku a taktéž sportovní vaničku. Nasazování je jednoduché a proběhne jen obyčejným nacvaknutím na konstrukci. To samé platí i o sejmutí všech nástaveb. Více se o jednotlivých nástavbách dočtete níže, v části příslušenství.

Kočárky Stokke Scoot

Kočárky Stokke Scoot18 jsou univerzálními městkými kočárky s mnoha stejnými funkcemi a vlastnostmi jako mají i jiné kočárky. S přidáním Stokke Scoot Softbag je kočárek ještě více pohodlnější pro nejmenší dětičky. Je velmi lehce ovladatelný, snadno složitelný a pro maminky opravdu lehkým kočárkem. Jeho malé rozměry z něj činí ideální kočárek pro cestování a zároveň poskytuje hladkou jízdu po městě.
Kočárky Stokke Scoot

Kočárek je použitelný od narození až po váhu dítěte 15kg. Dá se sklopit do lehu, protože má polohovatelnou opěrku zad až do dvou poloh a boudička se přitom vůbec nepohne. Celá sedačka se dá nastavit jak po směru, tak proti směru jízdy. Výhodou je výškově nastavitelná rukojeť do dvou poloh a také velký nákupní košík ve spodní části kočárku, tedy u podvozku. Na něm se nachází 4 kola, z měkkého, nepropíchnutelného materiálu, přičemž zadní kola disponují brzdou. Přední kolečka aretují, takže poskytují výbornou manévrovatelnost kočárku v úzkých uličkách, na nákupech, atd.

Kočárek není příliš odpružený a nedisponuje madlem před dítětem. Zato má na kočárku vepředu umístěně jakoby stupátko, díky kterému dítě (batole2) může pohodlně nastoupit do kočárku. Dále je k němu k dispozici i nánožník, který se může zabudovat do dvou poloh. Dítě se v něm cítí bezpečně i díky 5-ti bodovým bezpečnostním pásům.

Kočárky Stokke Trailz

Je kočárek vhodný do jakéhokoli terénu a je novinkou této značky. Sedačka se dá nastavit jak ve směru, tak proti směru jízdy a polohovat do několika poloh - ve směru 2 polohy, proti směru 3 polohy. Rukojeť tohoto kočárku se dá výškově nastavovat a také polohovat až do 5-ti pozic. V části podvozku je umístěný praktický a prostorný nákupní koš, který lze využít na menší nákupy a jiné drobnosti. Předností je také stoupátko, díky kterému si do kočárku dítě (batole) samo nastoupí.
Kočárky Stokke Trailz

Na jeho konstrukci pasují všechny tři Stokke nástavby - hluboká vanička, sportovní sedačka i autosedačka. Disponuje 4 koly z kvalitního materiálu, tedy gumy a kolečka jsou tak nafukovací. Přední kolečka jsou otočná a uzamykatelná, na zadních kolech je umístěna brzda.

Kočárky Stokke Trailz jsou svou lehkostí vhodné pro všechny maminky, jednoduché k ovládání, dobře se s nimi manévruje a stejně tak je jednoduché i jejich skládání a rozkládání.

Příslušenství ke kočárkům Stokke

 • Summer Kit - jde o letní sadu ke kočárku, díky které si rodiče mohou ještě vylepšit vzhled svého kočárku v letních dnech. Při tom kočárek zůstane trendy a rodiče si tak vytvoří vlastní rukopis letního vzhledu. Summer kit pro kočárky Stokke16 se vyrábí v několika barevných provedeních a různých designech (květiny, kostky, atd.).
 • Winter Kit - je zimní sada pro hlubokou i sportovní část Stokke kočárku, která je navržena jako ideální "svrchní oblečení" pro tento kočárek. Látka, ze které je winter kit vyroben, chrání dítě před chladným a nepříznivým počasím. Díky teplému winter kitu se dítě v kočárku bude cítit příjemně a chráněno před nízkými teplotami, či nepříjemným větrem. Zároveň se ale může těšit z krásy zimy.
 • Slunečník - výborně ochrání dítě v létě před slunečními paprsky a díky jeho ohýbacímu, různě nastavitelnému ramenu ho lze jakkoli naklánět, ohýbat atp. Slunečník jde nasadit jak na hluboukou vaničku, tak také na sportovní část. Mezi jeho vlastnosti patří SPS 50+ ochrana před UVA a UVB zářením.
 • Fusaky - na kočárky Stokke lze sehnat 2 typy fusaků, a to podle toho, o jaký typ kočárku se jedná. Na Stokke Xplory a Crusi je ideální nožičkový fusak a na ostatní typy fusak celý, klasický. V prvním roce živote lze ale použít u jakéhokoli typu kočárku jakýkoli typ fusaku. Nabízí se ve všech barevných provedeních a dítěti poskytuje maximální ochranu v chladných, zimních měsících. Fusaky jsou na zipy a mají několik gumiček ke zvětšování/zmenšování fusaku.
 • Fleecový spací pytel - je vyroben z jemného fleecu a poskytuje dítěti ochranu proti chladnému počasí. Je praktický a dá se jednoduše rozbalit i bez toho, aniž by rodiče museli své dítě vzbudit a nebo z kočárku vyndat.
 • Přebalovací taška - je taškou obsahující vložnou taštičku, ve které je přebalovací podložka a taktéž jedna přihrádka ze síťoviny. Taška jako taková disponuje několika kapsami uvnitř, ale i navenek. Jde nejen o boční kapsy na zips, ale také o otevřené přihrádky (kapsy) z venčí. Součástí je i malá závěsná kapsička na dudlík85 a nebo jiné drobnost (klíče, drobné mince, aj.). Tašku lze nosit buď na rameni a nebo se dá zavěsit pomocí klipů na kočárek.
 • Nákupní taška - je určena výhradně pro kočárky Stokke Xplory. Tato praktická nákupní taška má obsah kolem 30 litrů. Hodí se tak velmi dobře na menší nákupy a nebo drobnosti na procházky. Uvnitř tašky je i síťkovaný pytlík na stažení šňůrkou, který se hodí v případě, že je nákup větší a nejde v tašce zavřít zipem. Na boku tašky je i malá kapsička na drobnosti. Vyrábí se ve všech odstínech a lze ji tak doplnit k jakékoli barvě kočárku. Taška byla modernizována, a to s klipy, které se připevní přímo na podvozek s pořadovým číslem 102AA0331324 a nebo vyšší. Tuto modernizovanou tašku tak už nebude možné připevnit na starší typy Stokke Xplory.
 • Hluboká vanička - kočárky Stokke nabízí dvě provedení hluboké vaničky - z výřezem na tyčku pro verzi Xplory a nebo celá, bez výřezu. Vanička má krásně měkký vnitřek a celá je navržena tak, aby se dítě v ní cítilo útulně a bezpečně kdekoli, kde se nachází, tedy ve městě, na návštěvě babičky, nebo jen na procházce5. Velmi stabilní a snadno manipulovatelná z a na konstrukci díky mechanismu umístěném na bocích vaničky. Stříška vaničky obsahuje i síťku, takže po odepnutí může vanička "dýchat". Stejně tak disponuje i extra sluneční clonou asi 10 cm širokou, která se nasadí pomocí zipsu. Stříška je odnímatelná pomocí klipů, které jsou zapracovány pod látkou vnější strany boku vaničky. Stříška se pak používá na sportovní část. Hluboká vanička je vhodná od narození až do 20 kg a lze ji zakoupit v jakémkoli barevném provedení.
 • Sportovní sedačka - je taktéž dostupná ve všech barevných provedeních a lze na ni nasadit i různou Summer kit sadu. Sportovní sedačka disponuje nánožníkem, které je polohovatelný do několika poloh a taktéž madlem umístěným před dítětem. Celá sedačka lze umístit po směru a nebo proti směru jízdy, přičemž se dá nastavit do několika poloh. Součástí je i novorozenecká vložka, která v sedačce zmenší prostor tak, aby se dítěti příjemně sedělo a pakliže ještě nesedí, nemělo by být voženo v této nástavbě jinak, než v leže. Na sportovní sedačku lze nasadit i výše zmíněný slunečník.
 • Deka - kočárky Stokke mají deku navrženou tak, aby barevností seděla k jakémukoli typu kočárku Stokke. Je vyrobena ze 100% bavlny, velice jemná, prodyšná a dítěti dopřeje příjemně teplo i v nepříznivém počasí.
 • Držák na nápoje - lze dokoupit na jakýkoli typ kočárku Stokke. Do držáku by neměly být umisťovány pouze horké nápoje. Jakmile v něm není zrovna nápoj, výborně poslouží i jako držák na telefon a nebo pití pro dítě.
 • Skateboard pro staršího sourozence - je umístěn pod rukojetí kočárku, zároveň s koly kočárku. Vhodný je pro děti od 2 let, do cca 20 kg. Popojíždí pouze tehdy, pokud je rodičem tlačen kočárek.
 • Kožešinka - je jednak trendy záležitostí, ale také dítě v kočárku krásně zahřeje a udrží jeho tělesnou teplotu v nepříznivém a chladném počasí, protože se jedná o ovčí kůži, ze které je vyrobena. Kožešinka je upravena tak, aby jí mohly projít 5-ti bodové bezpečnostní pásy kočárku. Kartáč k udržování této kožešinky je součástí sady.
 • Adaptéry na Peg Pérego autosedačku - po připevnění těchto adaptérů může být na konstrukci kočárků Stokke nasazena jakákoli autosedačka značky Peg Pérego.
 • Podložka do hluboké vaničky - je vyrobena ze 100% bavlny a chrání jak dítě, tak také vaničku samotnou. Lze ji prát v pračce.
 • Autosedačky Izi-go a Izi-sleep - jsou dvě možné varianty originál autosedaček na kočárky Stokke10. Více se o nich dočtete v hlavním článku na téma: Autosedačky Stokke.
 • Cestovní obal na kočárek ve složeném stavu - je navržen tak, aby cestování s dítětem2 a kočárkem bylo nejjednodušší jak jen to jde. Díky kvalitnímu cestovnímu obalu dorazí kočárek na místo zcela v pořádku. Leteckými společnostmi je toto "zavazadlo" schváleno, a tak nezbývá nic jiného, než ho mít na cestách po ruce.
 • Pláštěnka - je k dispozici jak na hlubokou vaničku, tak také na sportovní sedačku.

Související články

Více o kočárcích Stokke na modrykonik.cz

Reference (použité zdroje)

 1. http://www.stokke.com
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s kočárky Stokke

Máš zkušenost s kočárky Stokke?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
aktata
3. únor 2019

3 roky zkušeností se Stokke Xplory

Milé maminky, po 3 letech užívání kočárku Stokke Xplory shrnu své zkušenosti takto:
POZITIVA -
- lehký kočárek, na rovině s ním jde dobře manipulovat jednou rukou
- dokonalá výbava (summer kit, winter kit)
- výška sportovní sedačky, která lze otočit do obou směrů jízdy

NEGATIVA -
- hodně tvrdý podvozek - kočárek nemá vůbec žádné odpružení, silně cítíte každý kamínek
- malá hluboká korba (u dcery vydržela 5 měsíců, u syna 4 měsíce)
- mozoly na rukou (držák nemá polstrování)
- jízdní vlastnosti - často jezdím ze zdviženýma zadníma kolečkama, abych vybrala nerovnosti lehčího terénu, téměř pořád jezdím velice pomalu abych zajistila pohodlí dítěti a nevyklepala z něj duši, při nájezdu na lehce vyvýšený chodník je potřeba zvednout kočár přes zadní kola (kolem projíždí maminky s kočárky bez zpomalení), stává se, že se při nerovnosti přední kolečka zaseknou na místě, na podzim se lupeny lepí pod přední blatníky a postupně se nabalujou (je potřeba je odstraňovat), v zimě se sníh lepí na přední kolečka a přichytává se na přední blatník (několikrát mi tam sníh přimrznul a musela jsem ho nohou odkopávat, abych vůbec mohla jet dál, a celkově se s ním ve sněhu moc jezdit nedá), jednou se mi stalo, že autobus MHD prudce zastavil tzv. na místě a kočárek by se převrátil do boku kdybych ho nechytila ... bydlím v Hradci Králové a většinu času jezdím po cyklostezkách, žádná "divočina"

Dohromady jsme za celou výbavu zaplatili cca 50.000,- Kč
0 poděkování
jajinka121
7. kvě 2015

Stokke XPLORY

S Xplory jsme moc spokojení, máme ho tedy teprve měsíc, ač bydlíme na vesnici, jezdí se s ním skvěle. Je moc dobře řešený co se týče nastavení výšky korbičky, sporťáku i autosedačky a polohovat se dá i madlo. Řídit se dá pohodlně jednou rukou, je k němu možné dokoupit hodně doplňků.
0 poděkování
ljonas
7. kvě 2015

Stokke crusi

Super kvalitní kočárek s velice nadstandardním nákupním košíkem, do kterého se vejde úplně všechno.

Velikost hluboké korbičky je asi do půl roku dítěte. Sportovní korbičku lze umístit dopředu i dozadu v několika polohách. Vhodný do obchodu i na procházku do lesa.

Jsem moc spokojená a určitě nám zůstane i pro druhé dítě. V kufru automobilu zabírá hodně místa a i ve voze combi je obtížnější ho naložit.
0 poděkování
veronika162
5. kvě 2015

Stokke Xplory V3

Stokke Xplory V3... Je úžasnej, dítě sedí vysoko, dá se polohovat, i když není odpružen. Nevrže, nehrká. Určitě nelituji koupi. A přítel by ho nejraději ani neprodával :-D :-)
2 poděkování