Bolest bříška. Čím by to mohlo být?

Zodpovězené
27. led 2020

Dobrý den,

mám syna, má 2 roky a 3 měsíce a poslední týden si pořád stěžuje, že ho bolí bříško. Ukazuje spíše napravo a celý podbřišek (orientačně). Není to pravděpodobně nějaká šílená bolest, proto zatím neplaším a nechci hned letět k doktorce. Přes den se mi zmíní 1x někdy 2x. Na pohled to není na něm vůbec vidět, žádná teplota, veselý, živý. Zmíní se vždy, když večer usíná, že ho bříško bolí. Na záchod chodí normálně, stolice 1x - 2x za den. Trochu se mu teď zhoršil ekzém, leze mu stolička, jinak žádné změny ve stravě. Koupila jsem mu čaj na zažívání, dávám Laktobacilky, zatím bez změny.

Čím by to mohlo byt?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji vyšetřit chlapečka celkově, včetně vyšetření moči (nejlépe ranní) a výtěru krčku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová