Campylobacter. Může se u dcerky jednat o totéž?

Zodpovězené
26. lis 2020

Dobrý den,

dcera má od minulého víkendu teplotu. Nejdříve měla skoro 39, ale pak to kleslo a měla už jen zvýšenou max 37,8. Souběžně si ale začala stěžovat i na bolest břicha. Nebylo to celodenní bolení, ale spíše takové křeče. Protože si hrála a pak najednou rychle odběhla si lehnout a říkala, že ji bříško bolí. Brzy zase přestalo. V pondělí pak dostala průjem. Na WC byla max. čtyřikrát za den. A vždy byla stolice řídká. Od středy už měla řídkou stolici jen dvakrát denně. Nicméně v sobotu, tedy dnes, se znovu objevila teplota kolem 38.
Mladší syn se právě aktuálně léčí s Campylobacter. Už má ale po té akutní fázi. Je už bez teploty a průjmu.

Může se u dcerky jednat o totéž?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, původ potíží může být tentýž, tj. bakteriální, v tomto případě Campylobakter. Zdrojem nákazy je kontaminované jídlo, které nebylo dobře tepelně upraveno.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová