Co dělat s bolestí zad u čtyřletého dítěte?

Zodpovězené
23. dub 2019

Dobrý den, paní doktorko,

syna už několik dní trápí bolest zad. Vždycky večer si stěžuje, že ho bolí zádíčka. Když jsem se ho zeptala, jestli i během dne, říkal, že ano. Ale myslím, že ho to bolí nejvíc navečer, když mi o tom během dne neřekne. Nevíte, co s tím? Jestli je to růstem, nebo máme raději navštívit ortopeda?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,
s vyšetřením chlapečka doporučuji neotálet. Bolest zad může být také interního charakteru, nejčastěji bývá spojena s močovou infekcí. Proto odeberte ranní moč k analýze a navštivte pediatra.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová