Fimoza u 3letého dítěte. Jak řešit úzkou předkožku u chlapce? O mastičkách vím.

Zodpovězené
6. bře 2019

Dobrý den,

prosím jak vyřešit hodně úzkou předkožku u chlapce? Budou mu tři roky, od malička má hodně zúženou předkožku a už mi přijde, že by se to mělo řešit. O mastičkách vím, zkusíme. Měl Framykoin na zánět předkožky. Dá se s tím něco dělat? Ať nejsem za neschopnou u lékařů, že jsem něco zanedbala. Nechci, aby to skončilo operací.

Děkuji

Dobrý den,

zúžená předkožka, fimoza, se opravdu začíná více kontrolovat a řešit okolo třetího roku života.

Základem je každodenní nácvik přetahování předkožky po koupání. Jakmile se toto ošetřování stane pro chlapce standardem, je možné podpořit rozrušení - uvolnění fimozy "mastičkou". Po koupeli se předkožka promaže malým množstvím kortikoidní masti ( Triamciolon ), následující den po koupání a změknutí kůže se předkožka zkouší přetahovat, pak se opět namaže mastí. Takto se postupuje 4 týdny, kdy se většině chlapců fimoza uvolní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová