Průjem 14měsíčního dítěte. Může to souviset se zoubky?

Zodpovězené
18. dub 2020

Dobrý den, paní doktorko,

chtěla bych se zeptat. Od úterý má dcerka průjem. Někdy 2x denně a teď jednou, ale pořádně. Už to vypadalo, že bude klid, ale dnes kolem oběd nálož. Sem tam je kašovitá. Dcerka je hravá, klidná, prostě jako zdravé dítě. Máme tedy jen 2 zoubky od 8 měsíců.

Tak jestli to může souviset i se zoubky?

Teplotu neměla. Nekojím, je na UM a bez něho neusne.

Děkuji za odpověď a pěkný den přeji.

Dobrý den,

1 až 2 řídké stolice za den nejsou problém, pakliže je jinak dítě bez potíží (ve stolici není hlen či krev, močení je v normě, horečku dívenka nemá, nezvrací, pije dostatečně). Stolici je možné zahustit / upravit zavedením rýže a mrkve do stravy, mlíčko bych zatím nevysazovala, event. udělat jen dvoutřetinové (tj. méně mléka, více vody). Zkusit podat laktobacilus.
S erupcí (prořezáváním) zoubků to může volně souviset - slizniční imunita není tak výkonná, je více virům prostupná.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová