Viróza na začátku těhotenství. Může to souviset s těhotenstvím?

ivis_b
7. bře 2020

Holky, neměl jste někdo podobnou zkušenost? Už pátý den mám zvýšenou teplotu, cca mezi 37 - 37,8, první den jsem měla trošku průjem, tak jsem najela na dietu. Jenže na wc chodím jednou denně, nezvracím, blbě mi není (první den trochu), tak jsem po 3 dnech zkusila namazat housku máslem a dát si trochu bílého jogurtu. No a ráno zase průjem, ale zase jsem byla na wc jen jednou denně. Takže jsem zpět na dietě. U doktorky jsem byla 3. den, crp menší než 5 (tj. totálně negativní), moč v pohodě. Včera mi ještě dělali výtěr, ale výsledky zatím nemám. Nechápu, co mi je, kdyby to byla nějaká střevní chřipka, tak to snad netrvá tak dlouho a navíc budu lítat na wc podstatně častěji. Jsem dneska 7+ 4tt a mám pochopitelně strach, co mimčo :-/ Na kontrolu ke gynekoložce jdu v úterý ráno. Nevím, jestli to nějak může souviset s těhotenstvím? Jestli je jako něco špatně a tohle jsou příznaky? Nebo je to nějakej střevní bacil a kvůli těhotenství se to dělo dává do kupy déle? Už nevim, co víc dělat ☹

urtica
7. bře 2020

Když jsem čekala dceru, měla jsme průjem skoro celý první trimestr - bylo to přesně jak popisuješ - ne tak urputný, jako při střevní chřipce. Tak jako někdo zvrací, já měla s...ku. A prý to není zas tak neobvyklé, takže bych to opravdu přičítala těhotenství.

ivis_b
autor
7. bře 2020

@urtica a měla jsi k tomu zvýšenou teplotu? Té se právě bojím, vím, že pro mimčo to není dobré...

lida9
7. bře 2020

rekla bych, ze rozhodne nezacinat s maslem a jogurtem, proste suchar, voda.... ja mela take v 1. trimestru silenou strevni chripku, za 2 noci jsem zhubla 5kg a na zachod jsem lezla po ctyrech... a dopadlo vse dobre... na zacatku je to ale vzdycky vsechno nebo nic, drz se, bude lepe🙂

hermia
7. bře 2020

vzdy at mam zacpu, prujem, bolest bricha začinam probiotiky jak nezaberou, šaham po smecte pak k dr. probiotiky v tehotenstvi nic nezkazis-naopak 😊 v tehotenstvi je vsechno mozne.. ja obe tehotenstvi v 1.trim mela anginu 🤦‍♀

ivis_b
autor
7. bře 2020

@lida9 jogurt jsem si dala, kdyz uz jsem druhy den nemela prujem, jinak jsem na suchych rohlikach a bananech😬
@hermia probiotika jim a k tomu zivocisny uhli...

amazonkajanik
7. bře 2020

@ivis_b jinak k té teplotě, ta bude teď vyšší až do porodu,v podstatě jako bývá zvýšená při ovulaci. Jsme chodící inkubator a navíc je to pojistka na zahubeni případných patogenu. Když se mi spouštěla ovulace(37,5℃)bylo mi ,jako by na mě lezl bacil, jsem spíš studenokrevnejsi(35,9-36,3)takže teplota nad 37 je pro mě skoro jako horečka

lucifux
8. bře 2020

Průjem jsem měla asi 14 dní z kraje těhu. Dokonce jsem je to pár dnů zpêt, prodělala angínu kdy jsem měla horečky 39, nasadili mi antibiotika. Vše bylo v pořádku, maličký roste a je mu dobře.

cilkat
8. bře 2020

To, co píšeš, mi přijde normální těhotenství... Dokud je to jen tekutá stolice, nikoli "lítám furt" a teplota kolem 37,5, je to podle mě reakce na hormony. Měla jsem to v obou těhotenství, sedlo si to až v druhém trimestru (aby se ve třetím vrátilo v bledě modrém).
Dokud neztracis moc tekutin, neřešila bych "průjem" vůbec a jedla co nejnormlneji (co ti mimi dovolí) a snažila se víc pít (já pila ve velkém mléko a kefiry. I mi zklidnovaly žaludek).
Teplota kolem je 37,5 taky normální, tělo prostě "maká" mnohem víc. Není třeba ji srážet a většinou to ani moc nejde. Ale pokud by šplhala k 38 a držela se tam, prober to s nějakým doktorem.

ivis_b
autor
8. bře 2020

@cilkat jenze ja jsem mimo provoz, zimnice a tak, musela jsem jit na neschopenku, coz je v my praci opravdu velikej problem. Ale o to ted nejde, proste se citim nemocne. Z predchoziho tehotenstvi tohle vubec neznam... A jen jsem zkusila namazat housku maslem, hned se to na wc projevilo. To mi zase normalni neprijde🤔

cilkat
8. bře 2020

@ivis_b já opravdu byla mimo provoz obě těhotenství zhruba od 8 tt do 14 tt... (Jako studentka jsem si to dovolit mohla). Takže Bohužel můžu jen sdílet zkušenost.

ivis_b
autor
9. bře 2020

@cilkat asi tomu pomalu začnu věřit, že je to těhotenstvím. Protože výsledky výtěru jsou v pořádku, takže žádnou bakterii nemám. Zítra jdu na kontrolu na gynekologii, tak moc doufám, že mimi je v pořádku. Potřebovala bych začít normálně jíst, abych měla sílu a mohla do práce. Nejradši bych si dala obří hambáč s tunou hranolek (ač jsem jinak vyznavač zdravé stravy 😀), ale to se ještě neodvážím.

barunka1408
9. bře 2020

Ja jsem toto měla taky v začátku tehotenstvi asi 6tt . Ani jsem jeste nevedela ze jsem těhotná. Takže jsem do sebe normálně tlačila na teplotu i paralen. Ale ten se naštěstí muže. Prujem pak přetrvával skoro cely první trim a co bych za to teď dala. Teď mě trápí problém opačný 😭

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru