Slabý průběh neštovic u dítěte. Může je dítě chytnout ještě jednou?

Zodpovězené
21. bře 2019

Dobrý den,

dcera má od minuleho týdne neštovice - byly jsme u dětské lékařky, která to potvrdila. Měla dohromady 18 pupínků (na zadečku, vpředu na,, pipince" a po nohách jeden na bříšku na obličeji či ve vlasech nic ). Dnes je to týden a včera se jí udělal další, ale jen jeden. Zbytek už je zaschlá a téměř vyloupany. Kdy může dcera ven, když má aktuálně jeden nezaschnutý pupínek?

Je pravděpodobné, že nebude mít z takto slabého průběhu vytvořené protilátky a může chytit neštovice znovu?
Moc děkuji

Dobrý den,

izolace dítěte končí až po úplném zaschnutí posledního pupínku, nebot' dokud trvá třeba i minimální sekrece z puchýřku, je dítě stále infekční.

Krátká vycházka do přírody by již neměla vadit.

Je možné, že během života ( a to i dospělého ) dojde k reinfekci varicellou, ovšem průběh u osoby s normální imunitou by měl být mírný.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová