Stěr z konečníku u 3leté dcery na parazity. Je to nutné?

Zodpovězené
7. srp 2023

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je nutné dělat stěry z konečníku včetně vzorků stolice u 3leté dcery na parazity.

Dcera má hematurii, na žádance na sono ledvin byla napsaná cystitida. Ledviny jsou v pořádku.

Moc nechápu ty parazity. Dcera je absolutně zdravá bez příznaku bolesti, pálení, průjem nemá, jí, čůrá, bez teplot… kdybychom nešly na 3letou prohlídku, ani nevím, že má krev v moči.

Už jsme daly 3 vzorky moči, táhne se to už dva týdny nejméně a pořád nic nevím a naše doktorka pořád něco vymýšlí.

Už jsem z toho vážně špatná. Jsem v 6. měsíci, s dcerou bojuji - nesnáší doktory, vidí jen nemocnici a hned je zle, veškeré vyšetření je s ní boj a já se už děsím, kde nás zase doktorka pošle.🥴

Děkuji

Dobrý den,

parazitární infekce je sice vzácná, ale jedna z možných příčin hematurie.

Hematurie může být nevýznamný nález, ale může být i příznakem závažnějšího onemocnění, proto je třeba ji důkladně vyšetřit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká