Vigantol. Do kdy a jak často podávat dítěti vitamín D?

Zodpovězené
6. únor 2019

Dobrý večer,

obracím se na Vás s otázkou ohledně Vigantolu. Do kdy se má kapat? Syn má skoro 3 roky a stále dáváme 2 kapky denně. Během letních prázdnin nemusíme kapat o víkendech. 🙂 Jiní kapou jen do roku, roku a půl např. Syn žádné problémy neměl, fontanela zarostlá do 18 měsíců. Proč tedy každý lékař dává jiné dávkování? To není nějak "dané" třeba dle kg, věku...?

Děkuji za váš čas a zodpovězení mě otázky. 🙂

Dobrý den,

Vigantol jako běžná prevence rachitis se podává do 12. měsíce, tj. do ukončení kojeneckého věku v dávce 1 kapka denně, ústy, bez ohledu na věk a hmotnost kojence. Někdy maminky během zimních měsíců Vigantol podávají i batolatům, na podporu obranyschopnosti dítěte, ve stejném dávkování obden či 2x týdně. Vyšší dávkování Vigantolu je vyhrazeno pro léčbu poruch metabolismu vitamínu D, kalcia.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová