Endometrióza. Pozná se při běžném gynekologickém vyšetření?

Zodpovězené
5. únor 2020

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda-li se endometrióza pozná při běžném gynekologickém vyšetření?

Mám potíže, bolesti v podbřišku (špatně se mi i na břiše leží večer), chvíli na jedné straně, pak na druhé, k tomu bolesti konečníku, tlak, který jsem nikdy nemívala. Myslela jsem si, že mám zánět vaječníků, tak jsem šla k dr., bohužel tam byla jen zastupující a docela mě odbyla, udělali mi vyšetření moči a krve, to je v pořádku. Já mám ale potíže dál, tampón mi nesedí jako dřív, protéká a vypadává, tak přemýšlím i nad prolapsem pánevního dna.
Mám dva roky po porodu. Chystám se znovu ke svojí gynekoložce, ale nevím, jestli bych neměla jít i k praktikovi s těmi nepříjemnými pocity v konečníku.
Ještě jsem zapomněla dodat, že mám spoustu dalších problémů od porodu, hlavně bolesti zad, migrény, depresivní pocity... a teď i pálení žáhy v noci.

Mockrát děkuji za radu a Váš čas.

Dobrý den,

Vaše potíže nevypadají jako potíže, které obvykle bývají při endometrióze, ale vyloučit to taky nelze. Doporučila bych Vám pečlivou diagnostiku u obvodního gynekologa a praktického lékaře ev. dle nálezu doporučení a léčbu.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz