Velká děloha. Je to problém (současný i budoucí) u 14leté dívky?

Zodpovězené
27. čer 2023

Dobrý den,

nevím, zda přímo sem patří můj dotaz, ale nikdo mi to pořádně nevysvětlil. V roce 2021 moje dcera (nyní 14 let) prodělala operaci.
Histol.: hemoragická infarzace ovaria a tuby. Asi mi věříte, že to byl pro me šok. Když jsem vezla dceru do nemocnice, tak jsem si myslela, že má zánět slepého střeva a u nás v nemocnici mi řekli, že má nádor... Po převozu do jiné nemocnice a po operaci a výsledků z histologie mi spadl balvan ze srdce. V každém případě útvar byl velký 13x17 cm. Nyní má jen levý vaječník, který je nyní naprosto v pořádku, ale stále mě upozorňují lékaři na kontrole, že má velkou dělohu 103x38 mm. Nevím, jaký má být normální rozměr u 14lété dívky a zda to je problém, nebo může být problém do budoucna.

Můžete mi dát na toto nějakou odpověď, prosím?

Děkuji

Pavla

Dobrý den,

pokud není v děloze myom, tak velikost dělohy 103 x 38 mm je trochu větší než je standard, ale není to patologie.

Doporučuji pravidelné kontroly dělohy u lékaře.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz