Může to být endometrióza?

Zodpovězené
16. kvě 2023

Dobrý den, paní doktorko,

prosím, potřebuji se zeptat, zda toto můžou být příznaky endometriózy.

Pobolívání - spíše tlak vlevo v podbřišku, k tomu se přidává bolest zad a mravenčení v levé noze, vždy to trvá třeba 2 dny. Objevuje se to v různých fázích cyklu, vždy tak 4-5x do měsíce. Bolest není nijak silná, že bych si musela dávat léky na bolest, ale všímám si toho.
Při menstruaci odlučování velkých kusů sliznice.

Doplním, že se v současné době snažím otěhotnět (je mi 34 let), mám 7leté dítě, vše bylo bez problémů.
V lednu jsem prodělala biochemické těhotenství - bylo podezření na mimoděložní (právě kvůli tomu tlaku vlevo), ale to se nepotvrdilo a právě tehdy jsem začala cítit ten tlak vlevo v podbřišku. Pořád jsem čekala, zda to nevymizí, už to vypadalo, že se to lepší, ale tento měsíc se to opět vrátilo.

Jsem objednaná k lékaři v příštím týdnu.

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

potíže, které jste popsala nevypadají na klasické příznaky endometriózy, ale občas kvůli cysty nebo srůstů, které způsobí endometrióza, můžou vzniknout podobné potíže.

Doporučují cestou obvodního gynekologa pátrat o příčině.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz