Endometrióza. Odhalí ji hysteroskopie, magnetická rezonance, nebo se to dá jen laparoskopií?

Zodpovězené
14. kvě 2023

Dobrý den přeji,

od svých 14 let (začátek menstruace), trpím každý měsíc v první den menstruace silnými bolestmi, zvracením, průjmy, křečemi. Mám 30 let.

Může jít o endometriózu?

Mohla jsem mít 15 let endometriózu, usg mám v pořádku, měla jsem i hysteroskopii, kvůli odstranění polypu.

Odhalí hysteroskopie endometriózu nebo se to dá jen laparoskopií?

Odhalila by ji i magnetická rezonance?

Děkuji

Dobrý den,

klasické příznaky endometriózy jsou bolesti před, během a 2-3 dny po menstruaci, ale můžou byt další příznaky, jako zvracení, křeče, průjem.

Hysteroskopie neodhalí diagnózu, magnetická rezonance ano, ale jestli máte velká a hluboká ložiska v malé pánvi, laparoskopie je klasická metoda pro stanovení diagnózy endometriózy.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz