Dají mi v bance překlenovací úvěr k hypotéce i nyní, když se zpřísnily podmínky?

Zodpovězené
29. lis 2018

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli si jde vzít stále překlenovací úvěr k hypotéce, i když jsou teď přísnější podmínky?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

není to zrovna ideální způsob řešení a trochu tak obcházíte nařízení České národní banky, ale možné to zatím stále je. Je potřeba ovšem splnit kritéria, která se týkají poměru výše čistého příjmu vůči měsíčním splátkám úvěrů i vůči celkové výši úvěru. Nicméně bych zvážil i variantu 90 % hypotéky, kde to leckdy vychází lépe než kombinace hypotéky a úvěru ze stavebního spoření.

V případě dalších dotazů reagujte do Poradny, případně pište na mail nebo volejte.

Hezký zbytek dne

S pozdravem
Ing. Martin Sládek
martin.sladek@partners.cz