Dědictví po zesnulé mamince. Jak dále postupovat ohledně důchodového spoření, které v dědictví napsala na děti?

Zodpovězené
4. říj 2021

Dobrý den,

ráda bych Vás požádala o radu, jak postupovat. V prosinci nám zemřela maminka. Měla důchodové spoření u Komerční banky. Dědictví z důchodového spoření napsala na mého staršího syna a na sestry starší dceru, jakožto na naše prvorozené děti.

Bohužel netuším, jak dále postupovat, pokud bychom chtěly peníze buďto využít pro děti a nebo je nechat na spořícím účtě. Když jsem volala na Okresní soud, tak mi bylo řečeno, že v tomhle mi neporadí, že se buď musím obrátit na právního zástupce a nebo sepsat sama.

Pochopila jsem, po přečtení pár diskuzí, že peníze nebudou vyplaceny mě, ale musí být uloženy dítěti na účet a nebo za nějakých podmínek vyplaceny na potřeby dítěte. Syna o peníze určitě nechci ochudit, přijde mi jen trošku nefér, že máme ještě jednoho syna. Nejraději bych jim peníze rozdělila na spořící účet stejně.

Bohužel vůbec netuším, jaký krok mám udělat, o co vlastně soud požádat, jestli už musím mít vytvořený nějaký spořící účet pro syna. Budu moc vděčná, když mi alespoň trochu poradíte, abych vše již vyřešila.

Předem moc děkuji.

Dobrý den,

obávám se, že v tomhle Vám tak úplně neporadíme. Je to specifická věc, která není tolik o finanční, jako spíše o právní radě. Být Vámi, našel bych právníka, co se zabývá touhle právní oblastí, případně notáře a probral to s ním.

Hezký den.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek