Odstoupení od kupní smlouvy auta z důvodu skryté závady. Je to možné?

27. pro 2018
Dobrý den,

zakoupili jsme auto od soukromé osoby. Jsou to necelé 3 měsíce a začala se projevovat závada, o které jsme při koupi nevěděli. Máme nějaký nárok na odstoupení od smlouvy a na vrácení peněz?

Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

v tomto případě se jedná hlavně o problematiku právního charakteru, ale po konzultaci s kolegou pro Vás mám částečnou odpověď.

Dle kolegy je zásadní to, co máte napsáno v kupní smlouvě a jak probíhalo předání vozu. Máte nárok na náhradu, případně odstoupení od kupní smlouvy dle občanského zákoníku v případě, že se jedná o závadu, která již na vozidle byla při jeho koupi a prodávající o ní věděl a úmyslně Vám ji zatajil. Pokud by se jednalo o závadu vzniklou opotřebením, tak zde nárok těžko uplatníte. Dle kolegy, je velmi náročné prokázat prodávajícímu, že závada již byla na vozidle v době prodeje. Zkuste vyzvat prodávajícího s požadavkem na odstoupení od kupní smlouvy z důvodu zatajení závad a pokud bude postoj prodávajícího negativní, tak jedinou možnost, kterou máte je vše začít řešit právní cestou přes právní zastoupení. Otázkou opravdu je o jakou závadu se jedná a dá se opravdu zjistit/potvrdit, že závada na vozidle již byla při prodeji a prodávající o ní věděl a úmyslně ji zatajil, aby vozidlo prodal. Toto bohužel musíte prokázat Vy.

S pozdravem

Zdeněk Hromek
tel: 736701225
email: zdenek.hromek@partners.cz
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli