Příspěvek na bydlení, když žiji s rodiči. Mám nárok? Kde o něj žádat?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

prosím o pochopení za anonym. Není mi z této situace moc dobře. Jsem těhotná 8.měsíc. Již jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Před tím jsem pracovala 4 roky. Otec dítěte mne vystěhoval ze svého bytu k mojí matce do domu, kde jsem trpěná jen pod podmínkou, že budu platit nájem 10 tisíc plus inkaso. Otec dítěte mi nedává žádné peníze.

Prosím, mám nějaký nárok na příspěvek na tento nájem? Nebo kde a s kým celou situaci řešit?

Moc děkuji.

Dobrý den,

bohužel Vaše otázka je mimo náš obor.
Doporučuji se obrátit na Ministerstvo práce a sociálních věcí - systém pomoci v hmotné nouzi, kde Vám poradí na jaké dávky a příspěvky na bydlení máte ve Vaší situaci nárok.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková