Půjčka. Navýší mi ji, když jsem na rodičáku?

Zodpovězené
8. říj 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat....Mám u České spořitelny půjčku, splácím ji, snížila jsem si to na 1 000 Kč ze 2000 Kč, ale chtěla jsem si koupit auto, rodiče mi něco přispějí.

Nevíte, zda mi půjčku navýší, když jsem na rodičáku?

Děkuji

Dobrý den,

z dotazu není patrné jaký úvěr máte, ani o jakém navýšení přemýšlíte. Bez těchto informací se pokusím alespoň o obecnou odpověď. Obecně není úplně možné navyšovat stávající splátkový úvěr. Řeší se to většinou tak, že se buď v rámci stávající banky úvěr refinancuje a navýší nebo se refinancuje do jiné banky a navýší. Druhá věc je pak to, jestli budou zkoumat Váš příjem. Obecně se příjem dokládá, ale pokud Vám to v rámci posouzení v dané bance dobře vyjde a splátka by se oproti stávajícímu stavu moc nenavýšila, tak jsou případy, kdy se příjem nedokládá. K tomu se samozřejmě hodnotí Vaše úvěrová historie, výdaje, rodinný stav atd.

Hezký den.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek