Vrácení úroků z úvěru stavební spořitelny, když jsem byla na RD. Je to možné?

Zodpovězené
31. led 2019

Dobrý den.

Mám prosbičku. Byla jsem od roku 2015 ná MD a poté RD do července 2018, pak jsem nastoupila do práce. Chci se zeptat: V roce 2016 jsem si brala překlenovací úvěr od Stavební spořitelny na koupi a opravu nemovitosti. Jde vrácení úroků z úvěru žádat zpětně? Všechny kopie o zaplacení úroků mám, ale jestli to jde, když jsem byla v této době na RD?

Děkuji

Dobrý den,

nárok na vrácení úroku z překlenovacího úvěru máte v případě, že jste pracující a platíte daně. V takovém případě lze žádat až 3 roky zpětně.

Pokud jste byla čistě na RD a u toho jste nepracovala, tak jste neplatila daně, a proto si úroky z překlenovacího úvěru odečíst nemůžete. V opačném případě, tj. že na RD byste pracovala, tak máte nárok žádat o vrácení úroků (stejně jako pracující člověk) až 3 roky zpětně.

S pozdravem,

Michaela Urbanczyková
email: michaela.urbanczykova@partners.cz
tel.: 734 207 972