Britax Go Big a Gesslein F10/F6. Mohla bych poprosit o porovnání?

Zodpovězené
10. únor 2022

Ahoj,

poprosím o porovnání těchto modelů do většího terénu, kopce, lesů, pole, hlavně z hlediska jízdních vlastností a manipulovatelnosti.

Je velka výhoda té ruční brzdy, co nabízí Gesslein?

Děkuji

Ahoj,

oba kočárky jsou skvělé a ani jedním neuděláš chybu, protože si jsou velmi podobné (co se týče jízdních vlastností, ovladatelnosti i parametrů), přesto je pár věcí co mají odlišné a na ty se pojďme zaměřit.

Začnu s Britax Go Big2. Jedná se o velmi kvalitní kočárek, se skvělými jízdními vlastnostmi a lehkým ovládáním. S terénem si poradí na jedničku, díky větším bezúdržbovým kolům a dobrému odpružení, které mu umožňuje i houpaní. Hmotnost má 14 kg a s 100 cm dlouhou ložnou plochou, patří mezi ty prostornější kočárky. Nosnost sedadla je nižší - 17 kg, přesto plně dostačující a super je zatížení nákupního košíku, unese až 10 kg.

U modelu Gesslein F6 Air+ najdeš menší otočná kola, která dělají kočárek více variabilnějším - i do města. V případě dokoupení předních neotočných kol, z něj uděláš F10 a projedeš tak jakýkoliv terén. Samostatná neotočná jsou super do terénu, ale méně praktická mimo něj, proto mi dává větší smysl sáhnout radši po F6 a mít tak možnost výběru.

Stejně jako u Britax Go Big2, najdeš i u něj super odpružení, podobně velké rozměry i hmotnost (13,6 kg). Rozdíl je v kolech, která má gumová se vzduchovými komorami - mají víceméně stejné vlastnosti jako nafukovací (lehkost, snadná ovladatelnost a dobrá přilnavost k povrchu), jen s tím rozdílem, že je nemůžeš píchnout. Dále má vyšší (22kg) nosnost, přehazovací rukojeť a ruční brzdu, která se do terénu hodí vždycky a je tak velkým pomocníkem (ať už na přibrzďování z prudkého kopce nebo při svižnějším tempu procházky, případně běhu).

Oba kočárky patří k nejlepším čtyřkolkám do terénu, Britax Go Big2 se mi líbí více svým jednoduchým, modernějším designem, ale osobně bych šla spíše do Gesslein F6 Air+, a to z důvodu právě ruční brzdy a větší variabilitě, kvůli možnosti výměny kol (terén x město).

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie