Čekáme dvojčata. Jaký kočárek pro dvojčata vybrat?

Zodpovězené
12. čer 2019

Ahoj Eli,

čekáme dvojčata na přelomu srpna a září. Můj první kočárek byl Stokke, ale to jsem měla pouze dcerku a bylo to celkem ok. Teď ale koukám po kočárku pro dvojčata a fakt nevím, jaký vybrat, a docela se v tom ztrácím. Nevím, na co se u tak "velkého" kočárku zaměřit - skladnost, váha, odpružení... PS: nemusím mít nutně trojkombinaci, klidně si nechám od cca 8. měsíce poradit i sporťák, kterým navážu na hluboké vaničky.

Díky

Ahoj!

Při dvou dětech, jednoznačně zejména v pozdějším období, oceníš praktický, variabilní a nepříliš těžký kočárek.

Jedním z nejlepších dvojčat kočárků na trhu stále zůstává Bugaboo Donkey 2.

Bugaboo Donkey 2

Obě děti v něm mají rovnocenný výhled, dostatečný prostor, skvělé stříšky (variabilní barevně)... navíc velký košík a možnost konstrukci zúžit a kočárek používat i v jednomístném Mono módu s malým přídavným košíkem namísto jednoho sedadla. A šířka je přitom stejná, jako u robustnějšího jednomístního kočárku. Akorát Donkey není zrovna nejskladnější - ale není to žádná katastrofa.

Naopak, z tandemových kočárků, tedy se sedadly za sebou umístěnými, by mohl být zajímavou možností v USA jeden z nejoblíbenějších dvojkočárků Nuna Demi Grow,

Nuna Demi Grow

případně také novinka Thule Sleek

Thule Sleek

nebo jeden z celkově nejznámějších a nejoblíbenějších - Baby Jogger City Select Lux.

Baby Jogger City Select Lux

Pokud bys byla spíše sportovním typem nebo často jezdíte v terénu, doporučím jednoznačně i Mountain Buggy Duet V3,

Mountain Buggy Duet V3

který je, navzdory sedadlům vedle sebe, opravdu štíhlý a šikovný. Sedadla jsou v tomto případě neotočná, ale výhodou jsou variabilní korbičky, které lze v přechodném období provléknout a nasadit v podobě mírně nakloněného sedadla v protisměru. Stejně jako Donkey, i Duet lze využívat i v Mono módě, a má výbornou prodejní hodnotu i kvalitu po dopoužívaní.

Další možností jsou i dvojkočárky značky TFK - například takový TFK Twinner Lite. Jsou to těžší, dražší kočárky, ale odolné a i do terénu, s mnoha možnostmi konfigurace včetně korbiček transformovatelných na sedadlo v protisměru.

TFK Twinner Lite

Už od začátku se dají využít i lehčí modely s neotočnými sedadly vedle sebe + vložné tašky, což je na penízky nenáročnější, a pro městské maminky často praktičtější variace. Příkladem by byl Valco Baby Snap Duo či Baby Jogger City Mini GT Double.

Valco Baby Snap Duo

Baby Jogger City Mini GT Double

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.