Hartan Xperia GTS ke krásnému, neskladnému retro hlubokému kočárku. Vybrala jsem dobře?

Zodpovězené
27. dub 2020

Ahoj,

ještě před těhu jsem měla vybraný Hartan Topline S (plánovala jsem ho nový, nejspíše s pevnou vložnou taškou) s tím, že by jednou mohl být i na druhé. Poté jsem neodolala a koupila od známé, nový, ručně dělaný proutěný kočárek. Je velice prostorný a úžasně houpe. Horší je to s jeho skladností. Proutěný koš má svou danou velikost, a dá se jen sklopit stříška (lze i sundat úplně). Podvozek se dá snadno složit a kola odejmout. Ale není to kočárek do malého auta, a korbička se musí před složením sundat.

Teď konečně čekáme miminko a TP máme v červenci. Rekonstrukce v běhu, a karanténa to vše brzdí, včetně financí. Po delším rozhodování jsem zvolila koupi sportovního kočárku už teď (pro situace, když bych musela jet menším autem, nechtěla prouťák ničit, či jiné problematické situace). Opět jsem chtěla sporťák Hartan Topline S, s vložnou taškou, tentokrát bazárkový, a po dlouhém rozhodování jsem zvolila tento: https://m.facebook.com/marketplace/item/2189672...

  • Hartan Xperia GTS (též má přehazovací rukojeť a otočná přední kola)
  • vložná taška je tedy soft, ne pevná
  • jeho cena - je více než přívětivá
  • stav velmi dobrý (i kolečka nejsou sjetá)
  • je hezký (i když je částečně z eko-kůže)
  • po 2 dětech, při čemž každé v něm bylo jeden rok

Přemýšlím, zda-li kupovat nápravu na přední kola.

Vybrala jsem dobře?

Děkuji za odpověď.

Ahoj!

V první řadě gratuluji k miminku a ke krásnému retro kočárku - věřím, že po Vás bude každý pokukovat, je opravdu krásný. Dále bych rovnou přešla k tvému ​​dotazu, a to slovy - jaké auto / kufr máte? Neboť věřím, že retro kočárek bude na skládání a vkládání do kufru náročný, ALE to samé platí i u Tebou vybraného Hartanu - ať už Topline S nebo Xperia - jsou to fakt že velké, a těžké (15,8 a 16,4 kg) kočárky! To určitě není skladný výběr, a už vůbec ne do menšího kufru, proto koupi, i když kvalitního modelu a za dobrou cenu, doporučím opravdu promyslet. Já osobně bych k většímu, krásnému, houpavému retro kočárku hledala něco podstatně menší a hlavně lehčí a skladnější, protože mít dva velké kočárky v podstatě do terénu, mi přijde trochu moc.

Hartan Topline S

Hartan Xperia

Jako, cena tvého bazarového výběru je pěkná, kočárky jsou to kvalitní ve všeobecnosti, ale přece jen, je to opravdu kočárek po dvou dětech, takže bez odzkoušení bych ho popravdě nevím, jestli vzala. Při zkoušení bych se podívala na kvalitu plastů, spojů, pevnosti konstrukce, případné přítomnosti rzi, a také stavu potahů, a tedy k tomu bych odzkoušela a podívala se na to skládání a zda to není opravdu moc velké a náročné na nakládání, neboť podle mě je...

Takže za mě je to na pomezí. Pokud ho velmi chceš a stav bude, jak si představuješ, kup si ho, vždyť Ty ho budeš vozit i nakládat. Ale z mého pohledu by se něco podstatně lehčího a skladnějšího využilo při tom, co už máš, lépe, neboť jak tvrdíš, že retro model není kočárek do auta, tak za mě ani Hartan není.

A k nápravě na přední kola - pouze do opravdu těžkého terénu, jinak s ním projdete kdeco, je to robustní model s dobrými jízdními vlastnostmi, které právě vyvažují tu váhu a ne moc optimální skladnost...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.