Jak lehký a skladný kočárek je vhodný i pro náročný terén?

Zodpovězené
18. bře 2022

Ahoj,

prošla jsem si asi všechny otázky v poradně, protože hledám ideální kočárek, a přesto jsem se v tom ztratila. Malá má 8 měsíců a ráda bych z mé už zbytečně těžké kombinace (Moon Nuova) přešla na skladný sporťák. Při starší jsem měla Valco Snap i Valco Ultra, ale nevím, jestli chci znovu právě tenhle - hlavně Valco Ultra mě zklamalo.

Moje kritéria:

  • skladný - zabere málo místa v autě,
  • lehký - ideální kolem 7 kg,
  • nenafukovací kola,
  • ideální s odpružením - potřebuje zvládnout městské kostkové stezky, rozbité sídlištní chodníky, i lehčí lesní terén,
  • aby bylo možné dát ho do úplného lehu,
  • velký košík,
  • co nejvyšší nosnost - aby vydržel již do konce kočárkového období,
  • ideální bazarový,
  • nezakládám si na značce,
  • prioritou je funkčnost.

Zvažovala jsem Britax, ale odrazuje mě hmotnost. Potom Kinderkraft nebo Baby Jogger. Čím více čtu, tím více se ztrácím.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

asi Tě nepotěším, ale kočárky vhodné do náročného terénu nejsou lehké, takové bohužel neexistují. Jejich hmotnost začíná tak od 10 kg.

Valco Baby má sice lehké kočárky, ale nejsou vůbec odpružené. Doporučuji vzít modely s nafukovacími koly, které ale nechceš, takže jsme v zamotaném kruhu. 🙂

Baby Jogger je dobrou volbou, zkus se podívat na tento model, zda Tě nezaujme. Má sice vyšší hmotnost (cca 10 kg), ale je opravdu prostorný i pro větší dítě a i jízdní vlastnosti jsou super.

Lehký je například Baby jogger city mini2 4, má 8,8 kg, ale je opravdu spíše do mírného terénu.

Kinderkraft kočárky nedoporučuji, mají většinou nosnost jen do 15 kg.

Co se týče Britaxu, konkrétně modelu Britax B-Motion 4 plus, tak tam jsme už na 11,5 kg, což je poměrně dost.

Z těch lehčích a kompaktních mě napadají ještě tyto městské modely. Díky odpružení zvládnou i lehčí terén bez problému.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie