Jaký kočárek pro červnové miminko do 10 000 Kč?

Zodpovězené
6. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych poradit dvojkombinaci kočárku, která má prostornou hlubokou korbu. Miminko se narodí v červnu a chci, aby se v zimě vešlo i s fusakem. Nejlepší by bylo, aby byla i sportovní část lehčí, dala se složit dohromady i se sedákem a aby zvládl vesnický terén (např. polní cesta), a aby se s ním snadno manipulovalo.

Zatím se nám zalíbily Bebetto Luca Pro a Joie Versatrax.

Která kombinace je nejlepší a bude stát do 10 000 Kč?

Děkuji

Ahoj,

kočárek Bebetto Luca jsem rozebírala v této otázce v poradně, tak se na ni koukni 🙂.

Jedná se o dva rozdílné typy kočárků, ale podle mě bude Joie Versatrax lepší volbou. Oproti Luca má o více než 2 kg méně, což je znatelný rozdíl, pokud budeš kočárek často skládat. Nižší hmotnost oceníš pak hlavně u sporťáku, až dítě povyroste. Kromě toho má i prostornější hlubokou korbu, zvýšenou nosnost (22 kg) a celkově nepůsobí tak robustně. Sice nemá nafukovací kola, ale gumová plněná pěnou, přesto si s terénem poradí dobře, díky odpružení a tlumiči nárazů. Snadno a lehce se s ním manipuluje, navíc i skládání zvládneš jednou rukou do kompaktních rozměrů. Dále má prostorný nákupní košík s kapsou na drobnosti a samozřejmostí je polohování zad i nohou, až do úplného lehu.

Já bych určitě šla do Joie Versatrax, ať už kvůli nižší hmotnosti, lepší skladnosti nebo vyšší nosnosti a rozměrnosti, díky které Ti vydrží mnohem déle. Celkově je to velmi oblíbený kočárek, maminky jej kupují často jako náhradu za sporťák z dvojkombinace.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie