Jaký korýtkový kočárek je vhodný i pro 2,5leté dítě?

Zodpovězené
21. lis 2022

Ahoj,

přemýšlím nad koupí kočárku, který bude mít sportovní část s korýtkovým sezením. Miminko se narodí květen - červen, ale do té doby bych chtěla, aby se ve sportovní části během zimy povozila starší dcerka. Ta má 12 kg. Při ní jsem měla Bugaboo Buffalo, se kterým jsme byli velmi spokojeni. Je už ale starý.

Teď přemýšlím mezi Joolz Day a Bugaboo Cameleon, Bugaboo Lynx nebo Bugaboo Fox. Nejlépe, kdyby byl i odpružený.

Vešla by se dcerka v takovém věku a s takovou váhou do jednoho z těchto kočárků?

Děkuji

Ahoj,

modely kočárků Bugaboo Cameleon bych být Tebou nekupovala. Jsou to kočárky, které se již nevyrábějí. Některé již od roku 2006 a začíná být problém s náhradními díly.

Výška zádových opěrek na ostatních kočárků Joolz a Bugaboo je od 48 do 52 cm. Jejich nosnost je také rozmanitá od 15 kg až po 22 kg. Nejdelší zádovou opěrku má jednoznačně Bugaboo Lynx, a to 52 cm. Zároveň má také největší 22,7kg nosnost sportovního sedadla. O něco menší nosnost 22 kg, mají zase Bugaboo Fox-y. Tyto modely si jsou velmi podobné velikostí kol a také odpružením. Rozdílné jsou akorát materiálem kol, protože Lynx je má pěnové a Fox-y zase nenafukovací plněné pěnou.

Kočárky Joolz Day mají minus v podobě neskladnosti a vysoké hmotnosti, která u nich začíná od 11,6 do 12,9 kg.

Vlastnostmi a funkcionalitou Tvému původnímu kočárku Bugaboo Buffalo, jsou nejpodobnější modely Fox a Lynx. Ty ročníkově nejnovější jako je Bugaboo Fox 3, mají v sobě zabudované i nejnovější vychytávky. Jsou jimi například panoramatické okénko na hluboké korbě, skládání se sedadlem nasazením v jakémkoli směru a pod. V jeho a sportovním sedáku Bugaboo Lynx, se může povozit i Tvoje dvouletá dcerka, která může později přejít na přídavný stupátko či skejt.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka