Jaký otočný sporťák s vložnou taškou zvolit pro miminko?

Zodpovězené
23. říj 2023

Ahoj,

hledám kočárek pro druhé miminko. Chtěla bych doporučit sporťák, vhodný pro použití s vložnou taškou na miminko (u té si také ráda nechám poradit).

Kočárek můžu nechat v přízemí domu, ale miminko budu tahat po schodech bez výtahu. Celou korbičku neunesu (vyzkoušeno s prvním dítětem) a když povyrostlo, musela jsem ho vždy přehazovat do nosítka nebo do náručí, a to je u spícího dítěte nepraktické.

Představuji si, aby měl:

  • velký a dobře přístupný košík (to je důležité),
  • velkou stříšku,
  • byl do lehu, vhodný na spaní i pro mimčo ve vložné tašce (ne korýtko),
  • byla možnost připnout stupátko pro sourozence,
  • otočný po i proti směru jízdy,
  • nebyl příliš robustní, aby se kolem něho dalo projit v chodbě (tím chci jen říct, že například Thule by tam překážel, normální rozměr je ok),
  • zvládnutí kostek ve městě či udusanou polní cestu,
  • když to bude pak sporťák k využití i pro větší dítě, je to výhodou, není úplně podmínkou.

Mam Babystyle Oyster Zero, kde mi nevyhovuje přístupnost košíku a nemožnost otočení sezení, ale jinak jsem s ním spokojená. Líbí se mi jak je prostorný má velkou stříšku.

Koukala jsem na Cybex Talos, ale přijde mi úzký na vložnou tašku.

Libí se mi i Britax strider M, ale nejsem si jista, jestli k němu lze připojit stupátko? Asi spíš ne, nemá tu zadní osu.

Děkuji

Ahoj,

doporučuji prohlédnout si model Gesslein Indy Sport. Je to lehký a stylový kočárek oceněný vícero oceněními za design i funkčnost. Konstrukce kočárku je plně odpružená a dobře ovladatelná. Nenafukovací kola se zabudovanými vzduchovými komorami lépe přilnou k povrchu a přitom jsou dostatečně odolná s vlastnostmi blízkými nafukovacím pneumatikám. Na výběr máš hlubokou korbu nebo vložnou tašku.

Resp. zvaž koupi jakéhokoli sportovního kočárku s rovným lehem a univerzální vložné tašky jiné známé značky. Např. Emitex, Cybex nebo Hartan atp.

Britax Strider M je tvrdším městským kočárkem spíše do rovnějšího města.

Pokud máte město rozbité a plánuješ se pohybovat i v nerovnějším terénu jako jsou tráva, kamínky, polní cesta, tak potřebuješ spíše kočárek s měkčím odpružením. Takové kočárky najdeš zařazené v kategorii vesnice.

Z lehčích kočárků (do 10 kg) jsou to: Zopa Move Cross 2 nebo Joie Versatrax .

Z těžších kočárků (nad 10 kg) jsou to: Britax Smile 5Z, Britax Smile 4 , Easywalker Rudey,

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka