Jaký otočný sportovní kočárek doporučuješ pro ročního syna?

Zodpovězené
17. bře 2022

Ahoj,

hledám sportovní otočný kočárek pro roční dítě. Syn má cca 78 cm. Chtěla bych něco hezkého designového. Nyní máme Mamas&Papas Urbo 2 Donna Wilson Foxleaf, ale sportovní sezení má jen 80 cm. To je málo.

Jaký kočárek nám doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

jako první doporučuji Moon Resea Sport, který je dostatečně prostorný, skladný, s krásným moderním designem a za super cenu.

Dále to může být i Bugaboo Bee 5 či novější model Bugaboo Bee 6. Jedná se už o dražší kočárek a o designovku, která se ne každému může líbit, já ho však miluju 🙂. Sezení je obousměrné, kromě toho můžeš výškově nastavit opěrku zad a povytáhnout sedák. Nákupní košík je nejen prostorný, ale má super umístění, že cokoliv dítě upustí pod sebe, tak spadne do něj. Už nám takhle zachránil nejednu čepici a hračku. Další nespornou výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočárků, kam si dítě vyleze a sleze samo. Kočárek je jinak lehký a skládání snadné. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit, ať už je to jídelní pultík, stojan na telefon či stupátko se sedátkem.

Krásnou designovkou je i Cybex Mios 2, Cybex Mios 3, který je pro mě nejhezčí kočárek na trhu. I když má malá kolečka, tak má fajn odpružení. Oproti Bee, má Mios polohování nohou a super je i jeho síťovaná sedačka, využitelná během horkých letních dnů.

Za zmínku stojí určitě i Joolz Hub, Joolz Hub+.

A jako poslední doporučuji Mamas&Papas Ocarro, Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Jedná se o velmi podobné kočárky. Možná se o trochu více přikláním k Mamas&Papas Ocarro, z důvodu větších kol a lepšího odpružení. Bohužel je těžší, takže záleží, zda dáš přednost nižší hmotnosti, nebo lepším jízdním vlastnostem.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie