Jaký skladný hluboký kočárek s možností připojení vajíčka do 12 000 Kč?

Zodpovězené
20. lis 2022

Dobrý den,

potřebuji prosím poradit s výběrem kočárku.

Miminko bude nejspíš červnové. Potřebujeme hluboký kočárek a vajíčko, které jde nasadit na kočárek a zároveň bude použito jako sedačka do auta.

Bydlíme na vesnici. Terén: lesní cesty, chodník dlažební kostky.

Potřebujeme, aby šel lehce složit do auta, zvládl nějaký terén a nevyšel na hodně peněz - maximálně do 12.000 Kč.

Sportovní kočárek máme ještě po prvním dítěti Hauck Runner 2, takže opravdu potřebujeme jen hluboký kočár a vajíčko.

Děkuji

Ahoj,

jelikož dítě bude letní, tak je třeba, aby měla hluboká korba zajištěnou kvalitní cirkulaci a zároveň byla větších rozměrů. Předpokládám, že dítě na podzim a zimu bude ještě v korbě (v té době bude mít cca 6 měsíců), navíc ve fusaku.

S terénem a batoletem opatrně. Jeho páteř je ve vývoji a větší otřesy ji mohou poškodit. Dítě do skutečně nerovného terénu patří až tehdy, když zvládá polohu zvanou „pasení koníků“.

Určitě si prohlédni kočárek Peg-Pérego GT4, který složíš jednou rukou. Jeho nafukovací kola s dvojitým odpružením zvládají i nerovný terén. Má teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť, kterou lze nastavit do maximální výšky 109 cm, což je vyhovující i pro vyšší rodiče. Hluboká korba má dostatečné vnitřní rozměry (78 x 38 cm) a složíš ji na placku. Na konstrukci nasadíš pomocí adaptérů i autosedačky známých značek. Vyskládat si ho dokážeš už od samotné konstrukce.

Zvaž i koupi cenově dostupného modelu Kunert Lazzio, protože se pro Tebe dokonale hodí. Nedávno jsem tento kočárek srovnávala s jinými modely, tak Ti sem mé odpovědi připnu pro inspiraci:

Případně zvaž i koupi bazarových modelů Stokke Trailz Classic nebo Stokke Trailz Terrain, které mají prostorné hluboké korby s vnitřními rozměry 7 ,5 x 33 cm.

Nebo zvaž, jestli přece jen Tvůj kočárek nevyměníš za kvalitnější terénní model, který má možnost připevnění i nástaveb v podobě hluboké korby a vajíčka. V takovém případě přicházejí v úvahu kočárky Thule Urban Glide 2, Bumbleride Indie, Baby Jogger Summit X3 nebo jeho menší bratr Baby Jogger City Elite 2.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka