Jaký snadno ovladatelný kočárek pro nižší maminku?

Zodpovězené
10. kvě 2022

Ahoj,

čekáme první miminko a začala jsem přemýšlet nad kočárkem. Chci si koupi promyslet a hlavně potřebuji poradit, protože jsem v tomhle úplně nová. Jsem nižší a vyhovoval by mi určitě lehčí a snadno ovladatelný. Budeme mít zimní děťátko – listopad. Můj rozpočet je cca 20 000 Kč a určitě bych chtěla trojkombinaci.

Po jakých značkách se mám dívat?

Klidně i bazar.

Děkuji

Ahoj,

zaměřila bych se na lehčí a nižší modely. Ideálně aby měly maximálně 12 kg (čím méně, tím lépe). Obecně platí, že by se kombinovaný kočárek měl vybírat podle sporťáku, kterým budeš jezdit mnohem delší dobu než s hlubokou korbou.

Jako první mě napadl bazarový a velmi oblíbený Joolz Hub. Nástavby má položené níže a je tak ideální pro nízké rodiče. Ačkoliv má menší kola, tak zvládne i nerovný terén. Jedná se o velmi oblíbený sportovní kočárek, který se dá využívat už od narození díky připojitelné hluboké korbě a vajíčku.

Podobným typem je určitě i Cybex Balios S Lux, který bývá častou volbou maminek jako sportovního kočárku, ale poslední dobou se též volí jako kombinovaný kočárek od narození. Hlubokou korbu má položenou níže a je velmi prostorná na svůj typ.

Oba jsou velmi dobře manipulovatelné, lehčí a dobře skladné. Dále u nich oceníš bezúdržbová kola, nastavitelnou rukojeť, prodlužovací stříšku a samozřejmostí je obousměrná sedačka s možností úplného lehu i s polohováním nohou.

Dále doporučuji model Bugaboo Fox, který se dá na bazaru sehnat za super peníze. Patří k těm lehčím (10 kg), skladnějším a celkově je to velmi oblíbený kočárek. Sezení má korýtkové, ale je velmi prostorné, stejně jako hluboká korba.

A za zmínku stojí i tyto kompaktnější modely Espiro Only, Anex l/type a Baby Design Smooth.

Nejlepší jízdní vlastnosti v terénu a zároveň nejlehčí hmotnost má Bugaboo Fox. Jestli nechceš korýtkové sezení, tak dobrou volbou bude i Joolz Hub+ a Cybex Balios S Lux.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie