Jaký sportovní kočárek do terénu, aby byl otočný a dostatečně prostorný?

Zodpovězené
23. bře 2022

Zdravím,

chtěla bych poradit. Mám 9měsíční holčičku a jelikož jsme v rodině všichni velcí, tak i ta naše princezna má 80 cm a 11 kg. Bohužel při výběru kočárku na začátku jsme zvolili trojkombinaci značky Jasmine Benetta - hluboký byl super, ale sporťák je pro mrňouse a my se do něho nevlezeme. Bydlíme u lesa, tudíž odpružení a nafukovací kola byla pro nás prioritou a rádi bychom to samé i u sporťáku, který by měl i tu funkci jízdy po a proti směru jízdy, byl dostatečně veliký a prostorný, aby nám vydržel co nejdéle. Možnost ho sklopit do lehu také benefit navíc.

Předem moc děkuji za doporučení.

Ahoj,

pokud převládá terén, tak se mi jako nejlepší volba zdá trojkolka. Pokud upřednostňuješ otočné sezení, tak doporučuji značku TFK.

Konkrétně to může být model TFK Mono, který se dá se zakoupit s korbou Combi, ze které uděláš právě i obousměrný sporťák pro menší dítě (tak do 12-18 měsíců maximálně). Větší dítě pak dáš do klasického sporťáku po směru jízdy, který je opravdu prostorný a vydrží vám dlouho. Kromě toho má ruční brzdu pro bezpečné přibrzďování z kopce, dobré odpružení a nafukovací kola. I když vypadá robustně, tak má velmi snadnou manipulaci i skládání.

Z těch klasických obousměrných kočárků mě napadá Britax Smile III nebo Emmaljunga NXT90 F.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie