Jaký sportovní kočárek doporučuješ pro 14měsíční a 10 kg vážící dítě?

Zodpovězené
20. únor 2022

Ahoj,

od narození se 14měsíční syn vozí v Cybex Priam 3, se kterým jsme spokojeni. Kočárek zvládá i rozbité vesnické cesty, kostky v centru a také popraskané zničené stezky na sídlišti.

Syn v kočárku nespí, už sám chodí. Kočárek využívám zejména při přesunu z auta na místo určení a zpět. Dále na drobné nákupy a klasické kočárkové vycházky, při kterých syn neprotestuje.

Brzy bude více chodit a méně se vozit. V tomto případě bude Priam zbytečně těžký a velký.

Mé požadavky na druhý kočárek:

  • otočný (staří rodiče se na vnuka neumí vynadívat),
  • lehký a dobře skladný,
  • asi bez korýtkového sezení (zde nemám jasnou preferenci, ale teď ho nemáme),
  • dobře manévrovatelný (v jedné ruce držet kočárek a v druhé se mi bude snažit utéct můj chodec),
  • oku lahodící/elegantní.

Synek váží pouhých 10 kg a měří 75 cm, takže nepotřebuji kočárek pro velké dítě.

Musí zvládat městský terén, čili malinko off road.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

sama jsem měla Cybex Priam 3, a po jeho prodeji mi zůstalo doma Bee od Bugaboo. Mám tedy starší model, který mi plně vyhovuje, nicméně pokud Tě neomezují finance, koukla bych na nejnovější model Bugaboo Bee 6. Jedná se o designovku, která se ne každému může líbit, já ho však miluju 🙂. Oproti starším modelům má větší kola, takže s nerovnostmi si poradí daleko lépe a pokud jsi byla spokojená s jízdními vlastnostmi u Priamu, tak věřím, že budeš i u něj. Sezení je obousměrné, kromě toho můžeš výškově nastavit opěrku zad a povytáhnout sedák. Nákupní košík je nejen prostorný, ale má super umístění, že cokoliv dítě upustí pod sebe, tak spadne do něj. Už nám takhle zachránil nejednu čepici a hračku. Další nespornou výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočárků, kam si dítě vyleze a sleze samo. Kočárek je jinak lehký a skládání snadné, v autě zabere opravdu minimum místa. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit, ať už je to jídelní pultík, stojan na telefon či stupátko se sedátkem.

Případně starší model Bugaboo Bee 5, pokud Ti nevadí bazarová koupě. Dá se sehnat za super cenu.

Dále by Tě mohl zaujmout i Cybex Mios 2 nebo jeho novější model Cybex Mios 3, který je pro mě nejhezčí kočárek na trhu (po Priamu samozřejmě 🙂). I když má malá kolečka, tak má fajn odpružení a některé maminky hodnotí jeho jízdní vlastnosti lépe, než u Cybex Priam 3. Oproti Bee, má Mios polohování nohou a super je i jeho síťovaná sedačka, využitelná během horkých letních dnů. Hmotnost má 8,7 kg, takže patří mezi ty lehčí kočárky.

Když jsme u značky Cybex, tak nesmím zapomenout ani na Cybex Melio, který je ultra lehký - váží pouze 6,2 kg. Stejně jako Mios, je i Melio vybaven síťovaným sedadlem. Umím si ho představit spíše na nějaké rychlo přesuny a popojíždění, protože odpružení je slabší, rozbité chodníky by tak mohly být trochu problém.

Za zmínku stojí určitě i Joolz Hub či jeho novější model Joolz Hub+, ale mají už lehce vyšší váhu - 11,5 kg.
Čím se vzájemně liší, jsem rozepsala v této otázce v poradně.

Já osobně bych šla do Bugaboo Bee 6 nebo do Cybex Mios 2 / Cybex Mios 3.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie