Jaký zvolit kočárek pro drobnou maminku? Jsou Baby Active, Jasmine Bennetta nebo Dorjan vhodné?

Zodpovězené
22. led 2019

Dobrý den,

v květnu se nám má narodit naše první miminko - holčička, a já si stále nevím rady s výběrem toho správného kočárku. Žádám Vás tedy o radu.
Zde nastíním mé požadavky:

Nejprve bych uvedla, že jsem drobného vzrůstu (151cm), tudíž potřebuji, aby manipulace s kočárkem pro mě byla jednoduchá. Bydlíme ve městě na Vysočině, kočárek budu tedy používat převážně v něm. Přepravovat se s nim plánuji jak autem, tak i MHD.
To, podle čeho vyhledávám je především kulatá korbička, možnost přehazování rukojeti a cenově do 15-16tisíc.
Líbí se mi kočárky jako Baby Active Mommy, Jasmine Bennetta či Dorjan. Nevím však, zda-li jsou pro mě, jako drobnou maminku, úplně vhodné.

Moc dekuji za Váš názor a doporučení.
Hezky den

Zdravím!

Jasmine Benetta

Jasmine Bennetta

či kočárky značky Baby Active i Dorjan jsou opravdu robustní a pokud máš pouze 151 cm, nemohu říct, že bych je doporučila.

Na tvém místě bych, s těmito požadavky, zvážila kočárek značky Venicci, sesterské společnosti známého výrobce Bebetto, které jsou podobně praktické a funkční, ale podstatně nižší, než je v této kategorii obvyklé.

Já bych do města, MHD apod. koukla i po méně polském typu kočárku - myslím hlavně lehčím a skladnějším. Modely jako Moon ReSea, Cybex Balios S či Cam Techno jsou zajímavými možnostmi, pokud nebudeš zcela bazírovat na hodně zakulacené vaničce.

Moon ReSea

Cybex Balios S

Cam Techno

Nezapomeň, vaničku budeš používat kratší dobu než sporťák! Při tvé výšce a způsobu použití oceníš, pokud bude co nejkompaktnější a ne zbytečně těžký (čím ho např. nafukovací kola udělají). Ještě jednu možnost si dovolím navrhnout, a to - bazarový kočárek - Bugaboo Cameleon 3, který je i nízký, i lehký, i městský, a jediný ze zmíněných má opravdu přehazovatelnou rukojeť.

Bugaboo Cameleon 3

Pokud budeš potřebovat terénní kočárek, dokoupit budeš muset pouze přední all-terrain nápravu.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.