Je do obchodu a do terénu vhodnější tříkolový nebo čtyřkolový kočárek?

Zodpovězené
28. kvě 2022

Ahoj,

hledám kočárek do 7 500 Kč. Chci kočárek i do obchodu i do terénu.

Který kočárek by byl nejlepší, co se týče ceny i využitelnosti?

Je lepší koupit tří nebo čtyřkolový?

Který kočárek se lépe ovládá?

Děkuji

Ahoj,

tuto otázku si maminky kladou velmi často u výběru kočárku. Koukni na naše video, kde se tomuto tématu věnujeme, určitě budeš mít po jeho shlédnutí větší jasno, který kočárek bude vhodný právě pro Tebe. 🙂

Tříkolové kočárky mívají často větší rozchod zadních kol, takže do obchodu, kde jsou často užší regály, jsou lepší klasické čtyřkolové kočárky. Co se týče terénu, tak by se dalo obecně říct, že trojkolky mají v terénu lepší jízdní vlastnosti, ovšem ne každému musí vyhovovat. Mají i o trochu jiné ovládání, například když s nimi najíždíš na obrubník. Velmi důležité je, aby Ti kočárek vyhovoval a tzv. sedl do ruky, pak je jedno kolik kol má 🙂.

Já osobně mám Baby Jogger City Mini GT2, který je lehce ovladatelný jak v obchodě, tak zároveň projede i terén. GT2 patří k těm kompaktnějším trojkolkám, má 10,4 kg a přijde mi jako rozumný kompromis mezi městským a terénním kočárkem. Ačkoliv má menší kola a nejsou nafukovací, tak jízdní vlastnosti má velmi dobré. Na bazarech se dá sehnat za fajn cenu, případně doporučím i jeho starší model Baby Jogger City Mini GT, kterému ale chybí odpružení zadních kol a polohování nohou.

Kočárek jsme měli i na testování, jestli Tě zajímá jak obstál, tak se určitě podívej na naši video recenzi:

Pokud bys dala raději přednost 4 kolům, tak doporučuji cenově výhodný Petite&Mars Street+ Air, který má všechna kola nafukovací a zvládne i terén. Hmotnost má už tedy o něco málo těžší (11,4 kg).

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie