Je lepší koupit sportovní kočárek zvlášť, nebo jako součást trojkombinace?

Zodpovězené
2. led 2023

Ahoj,

chci koupit sportovní kočárek, ale neumím se rozhodnout. Bojím se, že pokud koupím trojkombinaci, tak sportovní kočárek nebude dostatečně kvalitní.

Je lepší koupit sportovní kočárek zvlášť, nebo jako součást trojkombinace?

Kočárek musí zvládnout i nerovný terén, občas i lesní a oblázkovou cestu. Bydlíme na vesnici, takže žádné městské procházky. Musí být takový, který bych dokázala složit i sama jako žena, vyložit a naložit z auta. A vhodný i pro časté přesuny.

Zatím se mi líbí kočárky značky Easywalker, Joolz a Egg.

Která řada z uvedených značek splňuje mé požadavky?

Na co si dát pozor při koupi kočárku z bazaru?

Děkuji

Ahoj,

při koupi trojkombinace je třeba zvážit kvalitu autosedačky (tzv. vajíčka).

Ty však koukáš na velmi kvalitní značky kočárků, které se (nové) většinou prodávají s kvalitnějším vajíčkem. Při koupi z bazaru si však dej na kvalitu vajíčka obzvlášť pozor.

  • Na co si dát pozor při koupi kočárku z bazaru? Odpověď se dozvíš, pokud shlédneš naše MK video, které jsme natočili právě k tomuto tématu.

Pokud nerovnější terén, tak určitě korýtkový Easywalker Harvey3, ke kterému je možnost dokoupení terénnějších kol. Nebo můžeš volit typ sedáku s rovným lehem jako má Easywalker Jimmey.

Od značky Joolz se na vesnici skvěle hodí kočárky Joolz Day+ a Joolz Geo3 Mono. Jsou těžší a pro vyšší rodiče. Je to hlavně jejich výškou teleskopicky nastavitelných rodičovských rukojetí a vyšším položením nástaveb na konstrukcích.

Od značky Babystyle je to model Babystyle Egg 2 nebo jeho starší předchůdce Babystyle Egg. Tyto kočárky jsou vhodné pro středně vysoké a vyšší rodiče. Nástavby mají sice položené níže na konstrukci, ale mají velké rozpětí teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 99 do 111 cm. Kočárek však nelze poskládat spolu s konstrukcí, což může být pro Tebe nevýhoda.

Neuvedla jsi mnoho důležitých kritérií pro správný výběr kočárku, jako jsou:

  • Tvá a partnerova výška,
  • zda jsi útlejší postavy (váha kočárku ke zvedání),
  • velikost kufru auta či uskladnění v bytě, domě (rozměr po složení), jak dlouho chceš kočárek využívat...

Proto si nejsem jistá, jestli jsem vybrala správné kočárky, které jsou vhodné právě pro Tebe. Určitě Ti doporučuji prohlédnout si přiložená videa a přečíst si naše články:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka