Kombinovaný kočárek do terénu, do města i na brusle - nedokážu najít něco, co vyhoví všem parametrům

Zodpovězené
19. led 2021

Dobrý den,

zkusila jsem vybrat kočárek dle Vašeho vyhledávače a výsledek, že neexistuje. Navíc bych i doporučila dát více parametrů k filtraci.

Vzhledem k době, která nám neumožňuje návštěvu obchodů, ráda bych Vaši radu. Potřebuji vybrat kočárek, když zadávám parametry do různých serverů, nikdy neprodávají všechny značky. Chtěla bych, aby splňoval tyto parametry. Využití kočárku pro město i procházky v terénu, také pro jízdu na bruslích.

 • kombinace hluboký a sportovní
 • polohovatelný sport úplně do rovna
 • ruční brzda i normální
 • gumová kolečka
 • otočná střecha na sportu na obě strany proti sluníčku
 • aretace předních kol či kola
 • otočení řídítka na obě strany
 • pratelné všechny díly
 • sklopná část na nohy u sportu
 • odjímatelné madlo u sportu
 • vyšší nastavitelnost madla pro vysokého manžela
 • odpružený, houpavý


Ke všemu ostatnímu jsem benevolentní.

Moc děkuji.

Ahoj!

Všechny tyto parametry Ti opravdu asi žádný kočárek nesplní. Vylučujou se totiž, nebo nejsou aktuální.

Začala bych kupř. těma řidítkama do obou stran. To je vlastnost, co se už téměr na trhu ani nevyskytuje, a to z více důvodů - nejdůležitějším by bylo to, že to oslabuje životnost konstrukce, středový kloub se vyheglává. Při bruslení je pevnost podvozku ještě o to důležitější, a tak tuto možnost silně nedorporučuji. Krom toho, při překlopení rukojeti se těžiště kočárku hodně změní v každém případě, a pak je ovladatelnost často tak špatná, že maminky tuto možnost využívaly jenom málokdy, obvykle jenom na přejetí jámy.

Otočná střecha - nejsem si jistá, co tím myslíš. Já bych ubrala z nároků, střecha opravdu postačí prodlužovací - co prodlužovací, dokonce i krátká, protože to kdykoli jde řešit jednoduchou dokoupenou clonou, a v nejhorším případě tím, že si dáš novou stříšku ušít u švadleny.

Odpružený - houpavý, takové kočárky jsou. ALE ne ty na běh, brusle, sport - protože s takovými v rychlosti jestli zavadíš o kámen, překlopíš je dopředu, jak je konstrukce “měkká”. Odpružení samozřejmě u sportovního kočárku na sport potřebné je, ale jenom nárazy tlumící, nikoli houpavé. To spojit prostě nejde.

Mně to přijde, že potřebuješ kočárky dva. Jeden na sport (a nezapomeň, že z hlediska bezpečí, pevnosti děťátka je nutno začít se sportem až když je dítě pevně zapoutané v sportovní verzi, plus pevné, aby to ustálo, t.j. nejdřív od půl roku nebo po dohodě s pediatrem), a druhý klasický kombinovaný na houpání, uspávání, procházky…

Z těch na sport, i s možností kombinace, Ti doporučím značku TFK, zejména TFK Joggster Trail 2 s korbičkou Multi X.

TFK Joggster Trail 2

Thule Urban Glide 2 by se dal použít také.

Thule Urban Glide 2

patří mezi jeden z nejlehčích a zároveň snadno ovladatelných kočárků na trhu. Díky velkým nafukovacím kolům s odpružením je určený především aktivním rodičům, kteří se pohybují často ve zhoršeném terénu v přírodě. Přední kolo je volné, proto je kočárek velmi dobře manipulovatelný i ve městě a při jeho zaaretování je možné ho využívat i na sport. Kvůli širšímu rozvoru kol i celkové délce je méně skladný a je potřeba dát pozor při průjezdu užšími uličkami. S dokoupitelnou hlubokou korbou je možné využít kočárek již od narození.

A s cenovými a funkčními kompromisy je dobrým i Casualplay LOOPi All Road

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi je lehký víceúčelový kočárek s modulární konstrukcí. Koncept LOOPi spočívá v obměňování typu kol, díky kterému můžeš mít v jednom kočárku všechno - malý a kompaktní LOOPi City, terénní LOOPi Allroad, ale i běžecký LOOPi Running.

s dokoupenou Running nápravou.

Casualplay LOOPi Running

Casualplay LOOPi je lehký víceúčelový kočárek s modulární konstrukcí. Koncept LOOPi spočívá v obměňování typu kol, díky kterému můžeš mít v jednom kočárku všechno - malý a kompaktní LOOPi City, terénní [[casualplay-loopi-allroad|LOOPi Allroad], ale i běžecký LOOPi Running.

Houpavý kočárek s velkým rozsahem nastavení rukojeti by pak byl Britax Go Big

Britax Go Big2

Britax Go Big2 je nejvyšší high-endovou verzí modelů řady Go - vylepšením modelu Go Big s novou měkkou rukojetí potaženou koženkou a kolečky s efektním bílým okrajem. Jde o sportovní kočárek či jeho kombinaci ve funkčním skandinávském designu. Větší, kvalitně odpružená kola ti zaručí výborné jízdní vlastnosti v lepším i horším terénu. Všechna kola jsou v terénním provedení s pneumatikami plněnými pěnou. Nehrozí ti tak defekt, ani neestetické zapíchnuté kamínky. Košík s nosností až 10 kg zvládne i větší nákup. Hluboká vanička je umístěna výše, aby si k miminku byla blíže. Sedadlo je naopak níže při zemi, aby se do něj dítě umělo usadit i samo. Můžeš ho otáčet a polohovat do úplného lehu vhodného od narození. Na kočárek dokážeš připojit i autosedačku k vytvoření cestovního systému.

nebo se podívej na klasické polské kombinace (ale odolností a kvalitou, hlavně sportovní části, je to tam slabší).

A k rozšíření filtrace - ano, pracujeme na tom, děkuju za dotaz. Kočárkopedii, celkově poslední týdny, obohacujeme a vylepšujeme, ale jde to pomalu, je to velká věc.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.