Kočárek do města i do terénu, doporučte

summ
15. říj 2014

Můžete mi některá doporučit šikovnej kočárek? Prošla jsem tu diskuse, D test, zjistila, co za parametry mám sledovat, ale pořád nejsem blíž ke konkrétnímu výběru 🙂 Potřebuju něco lehkého skladného, aby se dal snést doma ze schodů a vynést do tramvaje, zároveň ale jezdíme dost ven, tak by měl být dobře odpružený a ovladatelný v terénu, ideálně i s ruční brzdou. Nejmenší prostor, kterým jsem omezená, je výtah v domě, kde je použitelného prostoru asi 60x80 cm. Bylo by dobré, aby se korba dala snadno připínat na podvozek.

saurauia
15. říj 2014

@summ já z důvodů skladnosti a lehkosti vybrala bugaboo cameleon. Uvažovali jsme i nad bugaboo buffalo, které je víc do terénu.

zmrz_lina
15. říj 2014

Mám podobné požadavky, rozhoduji se mezi bugaboo a stokke.

suldovskabalas
15. říj 2014

Za mě Apollon - max. spokojenost! http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Depe...

vetyver
15. říj 2014

S výtahem nevím, ale super je brio go, jsem maximálně spokojená, lehký ovladatelný, jediné co nemá je ta ruční brzda ale to jsem měla na Jane slalom pro a nevyužila jsem ji..

summ
autor
15. říj 2014

Eh, asi jsem zapomněla dodat, že nejsem ochotná za něj dát víc jak patnáct tisíc 🙂

okurkaa
15. říj 2014

@summ Za mě jedině Gesslein. Máme F4. Lehký, skladny, vejdu se do velmi malého výtahu, odpruzeny, trošku houpe. pozor na bugaboo, pokud jsi malá, bude pro tebe těžký, i když je lehký. Velmi záleží na tezisti.
Vím to s nim z vlastní zkušenosti

blannie
15. říj 2014

Já mám teutonii be you s ruční brzdou, vejde se i do malého výtahu, je dobře odpružený, projede lesem i přes velké kořeny, protože má otočnou rukojeť a lze mít tedy vepředu velká kolečka... je ve své kategorii lehký, ale i tak je dost těžký. Lehké jsou pro mne jen golfky, ale jsem slaboch. Pořizovala jsem ho kvůli skladnosti, protože jsme měli malou fabii, do které se jako jeden z mála nacpal.

zmrz_lina
15. říj 2014

@summ no kolikrát lepší koupit použitý kvalitní kočár (a třeba BgB se do 15 tisíc sehnat dá), než nějakou herku, se kterou se ale vejdeš do limitu 😉

hojda
15. říj 2014

Myslím, že se stejně pak nevyhneš golfkám do MHD. Takže bych vybírala hluboká kočárek, aby ti splňoval město a terén do doby, než ve městě začneš používat gofky. Malá má 13 kg a golfky 6 kg, plus nějaký ten náklad, takže pro mě je těch 20 kg maximum, které jsem schopná sama kousek unést. Hluboká kočárek a sporťák stejně asi sama nezvedneš a vždy ti bude muset někdo pomoct.

summ
autor
15. říj 2014

@hojda To je dobrá poznámka, MHD by se nějak obejít dalo nízkopodlažním vozem nebo chůzí pěšky, ale deseti schodů v domě se nezbavím, ty tam budou pořád. Jak to vyřešit? Kočár nechat ve sklepě a dítě vždycky snášet dolů?

japona
15. říj 2014

Tak to doporučuji nechat vyrobit nájezdy. Jo a nekupovat trojkolku🙂

cacenka_d
15. říj 2014

Co britax za me super do obojiho a pokud jako hlavni kocarek tak b-motion, pokud budou ty tereny lehci tak klide b-agile

lennus
15. říj 2014

Teutonia 😉 My máme typ Cosmo, ten je městský a koupili jsme pak do terénu vozík Chariot - i na brusle a kolo. Teutonia má ale i jiné typy, např. Be You, mají kamarádi, má širší kola než náš Cosmo - ten je zas užší, právě ideální do města, výtahu apod. Pak je ještě Spirit - trojkolka, o tom jsem uvažovala, ale teď jsem ráda kvůli jezdícím schodům, že mám 4 kola. Moc se mi líbí i Gesslein, ale nic moc o něm nevím. Každopádně obě jsou to německé značky.

hojda
16. říj 2014

@japona Proč ne trojkolku? Kvůli čemu? Kvůli nájezdu?

hojda
16. říj 2014

@summ Deset schůdů v pohodě vytáhneš po zadních, nebo nechat udělat ten nájezd, je to pohodlnější.

mavo
16. říj 2014

Za mě rozhodně easywalker quatro! Bydlíme na poli u lesa, do terénu je super, jezdím pořád autem, skládání do auta taky paráda.

mpavlinka
16. říj 2014

Já mám Peg Perego GT3 a do města, do auta a na nákupy PP Pliko Switch Easy drive 🙂 A spokojenost.
Co se týče tříkolky - měla jsem i čtyřkolák a stabilita je určitě lepší, prostě o jedno kolečko více 😉 🙂 Nicméně je tříkolka a tříkolka. Jezdila jsem teď půl roku s Teutonkou spiritem a vracím se k PP. Teutonka má špatnou stabilitu a k mému zděšení tendenci jít na záda, když dám cokoliv do tašky na madlo. PP je nesrovnatelně stabilnější. Košík u Teu hodně špatně přístupný a když je dítě ve sporťáku směrem k mamince skoro nepoužitelný. Navíc je kočár dost malý (nízko bouda) a co nervů mne stál problém s předním kolečkem...

anie26
16. říj 2014

@suldovskabalas Konečně nějakej názor na Apollon. Doteď nikde nic moc. Dííííky 😉 😉 Mám ho vyhlídlej, ale pořád jsem si nebyla jistá 🙂

sluneccnicee
16. říj 2014

MY máme casualplay s4 🙂

craki
16. říj 2014

Za me taky Britax, b motion nebo b agile... Váha je az neuveritelna k ostatním kocarkum, cena potěší a v D testu dopadl vice než dobře 🙂

agne
17. říj 2014

@summ No, hold to bude chtít pevný svaly 😀 , kvůli 10 schodům riskovat, že ti ze sklepa zmizí, pro mě za mě... Já kočárek taky několik schodů vynáším až do bytu. Dá se to, grif si najdeš. Z počátku rozložený po částech, a nakonec stejně sporťák lapneš a nákup si vyneseš zvlášť... A oni i ty nízkopodlažní spoje jsou omezený, někdy narvaný moc kočárky nebo je ten ostrůvek na vystupování s tak velkým schodem, že se stejně pomoci nebo snesení sama nevyhneš... 😉

summ
autor
17. říj 2014

@agne No tak právě z tohoto důvodu se taky ptám na co nejlehčí kočárek, že jo. Díky všem za tipy.

saaralota
17. říj 2014

@summ Za sebe můžu doporučit Baby jogger City Elite. Super do terénu i do města, hezky ovladatelný, parádně skladný. Jen nemám zkušenost s MHD, jsme z malého města, tady dojdeme všude pěšky 🙂. Sporťák z druhé ruky lze koupit kolem 7 tisíc, možná míň. A korba tak za 2 tisíce, asi... Měla jsem PP GT3, je taky výborný, ale je neskladný a poměrně těžký...jinak ale super do terénu i do města, prostorný, stabilní...ale jsem drobné postavy a po cca roce už jsem se s ním strašně nadřela, tak jsem ho vyměnila. Jen lituju, že jsem tehdy kupovala nový a ne z druhé ruky...na prodeji asi dost prodělám, i když je skoro jako nový... ten Elite mám z druhé ruky a není mu co vytknout a cenově přijatelný...