Kombinovaný kočárek do těžkého terénu s rovným lehem a otočením po i proti směru jízdy. Jaký vybrat?

Zodpovězené
2. lis 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu při výběru kočárku. Chtěla bych, aby splnil několik mých požadavků, ale nejsem si jistá, zda se koukám správným směrem a zda jsem nějakou možnost nepřehlédla. Říkala jsem si tedy, že Vás poprosím o radu.

Chtěla bych dvojkombinaci do těžšího terénu, tedy na polní a lesní cesty ve špatném stavu, louky apod., takže nejspíš potřebujeme velká kola a alespoň nějaké odpružení.

Zároveň bych byla moc ráda, kdyby vypadal hezky a nebyla ostuda vyjet s ním sem tam i do města. To je ale samozřejmě něco, u čeho jsem ochotná udělat ústupek, kdyby to bylo potřeba.

Korbička by měla být prostorná a dlouhá. U sportovní verze je pak pro mě důležité, aby se dala položit do úplného rovného lehu a aby se dala otočit po i proti směru jízdy. Možnost polohování nožiček by byla také fajn, ale není vyloženě podmínkou.

Velice bych uvítala také ruční brzdu, ale kdyby bylo nejhůř, dokáži ji oželet.

Zatím se mi zdá, že by nám mohl vyhovovat Emmaljunga NXT90F, ale koukala jsem i na Britax Go Big. Bohužel nemám možnost žádný z nich někde vyzkoušet, ale máme čas do března, tak snad se obchody zase otevřou. U známé jsem zkoušela Hartan (přesný typ nevím, ale kola měl mohutná), ale přišel mi hodně těžký a špatně manipulovatelný. Při jízdě po trávě jsem musela opravdu hodně zabrat.

Máme doma starší Mountain Buggy Urban Jungle, který je na manipulaci a váhu naprosto skvělý a docela by mi vyhovoval, ale bohužel se sportovní verze nedá otočit proti směru jízdy, což mi zkrátka chybí. Celkově mi většina tříkolek, co jsem zkoušela (BJ, TFK, Thule...), velice seděla, ale ta možnost otočení sedačky je pro mě hodně důležitá.

Nenapadá Vás ještě nějaký kočárek, který jsem ve svém pátrání opominula a mohl by nám sedět? Případně myslíte, že by mi některý ze zmíněných mohl vyhovovat? Nebo by byl např. vhodnější jiný typ od stejného výrobce?

Mockrát Vám děkuji.

S pozdravem

Hana

Ahoj!

Podle mě na to jdeš dobře. Dobrá ovladatelnost, manipulace je velmi důležitá - dovolím si tvrdit, že z každodenního hlediska ve skutečnosti jedna z nejpodstatnějších věcí na kočárku, často více než cokoli jiného (kromě bezpečnosti pro miminko, samozřejmě).

První věc, co by bylo třeba říci je, že pokud máš doma skvělý Mountain Buggy Urban Jungle,

Mountain Buggy Urban Jungle

já bych si ho nechala a používala minimálně na začátek. Ta ovladatelnost je opravdu skvělá, nemluvě o ušetřených penízkách. A! Je k němu přece dostupná hluboká korba, která se na dočasné období dá používat jako protisměrné sedadlo. A to, že to pokračovací sezení je neotočné, je pak velká výhoda při starším děťátku - kočárek bude prostornější, ale zároveň lehčí, a s lepším těžištěm. Korba je to tato: https://www.dudukids.cz/Vanicka-Mountain-Buggy-... Já osobně bych jednoznačně šla do tohoto řešení, zejména pokud by bylo takto "pod nosem".

Podobnou variantou by pak byly kočárky značky TFK, které rovněž jako neotočné nabízejí výhody staršímu dítěti, ALE jsou kompatibilní s korbičkou Multi X, která je zároveň nastavitelná na protisměrné sezení na to přechodné období. Fakt hodně doporučuji takovou možnost zvážit, budete vybaveni na celé kočárkovací období.

Z klasičtějších otočných kočárků správně zmiňuješ Britax Go Big2, jízdně opravdu vynikající kočárek, takže určitě super kandidát.

Britax Go Big2

Emmaljunga NXT90 F

Emmaljunga NXT90 Flat

je fantastický odolností i výdrží pro x dětí, jakož i kvalitním a praktickým zpracováním, jen je tedy méně odpružený a ideální vyzkoušet, jak se Ti tlačí a zvedá, protože je to trochu specifický kočárek. Ale pokud by Ti sedl, byla by to na Tvé používání bomba (možná se vyplatí objednat přes eshop, doma zkusit a do 14 dnů vrátit, je to poměrně běžná praxe v takovém případě).

A zmíním i Concord Wanderer / novější Concord Camino, který je jízdně také velmi příjemný a zvládne i terén.

Concord Wanderer

Concord Camino

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.