Kombinovaný kočárek Joie Versatrax. Ano či ne?

Zodpovězené
14. kvě 2020

Dobrý den,

prosím o radu ohledně koupě kočárku. Dle parametrů se nám líbil Joie Versatrax - kombinace. Hlavními důvody jsou jeho lehkost, možnost natočení sporťáku po i proti směru jízdy, jeho polohovatelnost téměř do vodorovné polohy, využitelnost jak ve městě, tak snad i v terénu (pro vycházky, menší túry o víkendech, nikoli na denní bázi) a velikost koše. Když jsem si jej zkoušela v obchodě, konstrukce se mi ale nezdála příliš bytelná, spíš hned ze začátku trochu "vyhrkána", manželovi to tak ale nepřišlo. Další nedostatek vidím v tom, že potah korbičky nelze sundat a vyprat.

Jak prosím hodnotíte tento kočárek?

Mohla byste mi prosím poradit kočárek s obdobnými vlastnostmi?

Předem mnohokrát děkuji!
SG

Ahoj!

Joie Versatrax

je za mne, na jeho - cenově velmi dostupnou - kategorie, velmi povedený. Ano, jsou i zklamané maminky - zklamaná budeš zvláště, pokud budeš očekávat nějak strašně moc. Ale na levnější kočárek toho podle mě nabízí fakt kopu - větší kola, dobrou ložnou plochou, otáčení sedadla, košík - a naopak, negativy by byla stříška (vleže kratší, vyřeší clona) a vůle konstrukce, kterou i Ty zmiňuješ. Já vůli nevidím jako problém, je to v podstatě i pojistka, aby ultrapevný spoj pod tlakem a v těžkém terénu nepovolil, ale tedy ano, je tam možná o trochu citelnější než u některých jiných modelů. Pokud Ti to vadí, asi to není kočárek pro Tebe. Ale na běžné město plus nějaké ty nerovnosti je to podle mě super možnost, a právě za tu dobrou cenu plus lehkost kočárku, je to z mého pohledu absolutně logická, akceptovatelná cena. Mně se líbí a na běžné, neextrémní používání bych si ho klidně pořídila. A k potahu - já čistím kočárky v drtivé většině ručně, praní samotné i tak potah oslabuje, a s tepovačem z DM mám i tak nejlepší výsledky (a to na konstrukci, nesvlékám)…

Kdybych měla poradit něco obdobného, ale kvazi kvalitnějšího, byla by to Emmaljunga NXT60, což je ale podstatně dražší a tedy o něco těžší kočárek.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Z větších no odolnějších Baby Jogger City Premier / City Versa GT.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa GT

A z levnějších - velmi fajn vypadá novinka Lionelo Mari.

Lionelo Mari

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.